Trwa ładowanie...

Jak będą czynne sklepy w wigilię w Poznaniu? Sprawdź godziny otwarcia w czasie świąt

24 grudnia większość sklepów i galerii handlowych w Poznaniu będzie zamknięta już wczesnym popołudniem. Zakupy w czasie świąt Bożego Narodzenia będzie można zrobić tylko w niektórych sklepach.
Share
Jak będą czynne sklepy w wigilię w Poznaniu? Sprawdź godziny otwarcia w czasie świąt
Źródło: WP.PL, Fot: Zenon Kubiak
d2d80pe

Zgodnie z obowiązującym prawem w dni świąteczne czynne mogą być tylko sklepy, w których pracują ich właściciele lub osoby zatrudnione na podstawie innych umów niż umowa o pracę. To oznacza, że 25 i 26 grudnia będą zamknięte wszystkie centra handlowe i sklepy wielkopowierzchniowe. W pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia zakupy będziemy mogli zrobić jedynie w niewielkich sklepach osiedlowych i na stacjach benzynowych. Ze sklepów znanych sieci będą czynne jedynie niektóre sklepy m.in. Żabka, Freshmarket, Lewiatan i Jeżyk.

24 grudnia to dzień roboczy, ale zwyczajowo przyjęło się, aby tego dnie za względu na wigilię wszystkie centra handlowe oraz większość sklepów zamykać wcześniej. Centra handlowe Poznań City Center, Stary Browar, King Cross Marcelin, Kupiec Poznański, Auchan Swadzim i Auchan Komorniki tego dnia będą czynne do 15:00. Godzinę wcześniej zostaną zamknięte Galerie Malta i Pestka. Do godz. 16:00 zakupy będzie można zrobić w centrum handlowym Poznań Plaza, M1 i galerii Panorama.

W podobnych godzinach w wigilię będą zamykane markety i dyskonty spożywcze. Już o godz. 14:00 zostaną zamknięte sklepy należące do sieci Biedronka, Lidl i Netto. Do godz. 15:00 zakupy zdążymy zrobić w sklepach sieci Carrefour. Godzinę dłużej będą czynne sklepy Piotr i Paweł. A w marketach Tesco przy ul. Serbskiej, Mrągowskiej i Opieńskiego, które na co dzień czynne całą dobę, możemy robić zakupy do godz. 14:00 (po przerwie świątecznej zostaną otwarte ponownie w sobotę, 27 grudnia już o godz. 6:00).

d2d80pe

Podziel się opinią

Share
d2d80pe
d2d80pe
Więcej tematów