Trwa ładowanie...
d2qnra1

Jacek Międlar prosi o interwencję MSZ. "Skandal i bezprawie"

Suspendowany ksiądz Jacek Międlar poprosił Witolda Waszczykowskiego o interwencję dyplomatyczną w Wielkiej Brytanii. Były duchowny został zatrzymany na lotnisku w Londynie i przesłuchany. Przebieg wydarzeń, które miały tam miejsce, ocenił jako "skandal" oraz "bezprawie".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jacek Międlar prosi o interwencję MSZ. "Skandal i bezprawie"
(PAP, Fot: Maciej Kulczyński)
d2qnra1

Jacek Międlar, były duchowny związany ze środowiskami narodowymi, poprosił szefa MSZ o podjęcie "interwencji dyplomatycznej" w związku z niewpuszczeniem go na teren Wielkiej Brytanii, gdzie miał wygłosić przemówienie podczas antymuzułmańskiego zgromadzenia zorganizowanego przez partię Britain First w Birmingham.

Były ksiądz został przesłuchany, a konkluzja brytyjskich służb brzmiała: "rasista". "Oznajmiono mi, że jestem od wielu miesięcy podsłuchiwany, wszystkie moje wystąpienia publiczne są analizowane, jak również, że będzie dla mnie lepiej, abym nigdy więcej nie poruszał publicznie – za pośrednictwem Internetu oraz na łamach ww. tygodników, które współredaguję – kwestii żydowskich, co odebrałem jako zawoalowaną groźbę" relacjonuje w internecie Międlar.

d2qnra1

W trakcie przesłuchania służby miały pytać byłego księdza o to, czy jest antysemitą i "dlaczego nienawidzi żydów". Międlar twierdzi, że przesłuchujące go osoby szydziły z przedmiotów, które miał przy sobie - koszulki z napisem "nigdy się nie poddawaj" oraz opaski naramiennej w biało-czerwonych barwach, które oceniono jako "rasistowskie".

Treść przemówienia, które Jacek Międlar miał wygłosić podczas zgromadzenia, została opublikowana w internecie przez "Newsweek", który dotarł do działacza polonijnego w Anglii. Były duchowny określił jednak tę informację jako nieprawdziwą i opublikował nagranie skierowane do brytyjskiej społeczności.

d2qnra1

Podziel się opinią

Share

d2qnra1

d2qnra1
Więcej tematów