Trwa ładowanie...
djiuzs6

Jacek Kurski żegna się z TVP. Może dostać ponad 100 tys. zł odprawy pod jednym warunkiem

Jacek Kurski nie będzie prezesem TVP. Choć nie ma jeszcze oficjalnych wyników korespondencyjnego głosowania nad jego odwołaniem, szef Rady Mediów Narodowych mówił o czterech głosach za, nieoficjalnie - głosujący są jednomyślni. Żegnając się ze stanowiskiem, Kurski może liczyć na wysoką odprawę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Odprawa Jacka Kurskiego może wynieść 112 tys. zł brutto
Odprawa Jacka Kurskiego może wynieść 112 tys. zł brutto (Getty Images, Fot: Mateusz Wlodarczyk/NurPhoto)
djiuzs6

Może, ale nie musi otrzymać odprawę. Jest szansa, że Jacek Kurski, który decyzją członków Rady Mediów Narodowych pożegna się ze stanowiskiem prezesa TVP, dostanie 112 tys. zł brutto. Pod warunkiem, że nie naruszył "podstawowych obowiązków wynikających z umowy".

O sprawie pisze portal gazeta.pl. Powołuje się przy tym na zapisy ustawy o "zasadach kształtowania wynagrodzeń osób kierujących niektórymi spółkami" oraz wyliczenia.

Jeśli Jacek Kurski dostanie odprawę, to jaką?

Portal przypomina, że Kurski mówił, że zwrócił się do Rady Nadzorczej z prośbą o przyznawanie najniższej możliwej pensji. Ma ona obecnie wynosić 37 573,97 zł brutto. Z kolei "członkowi organu zarządzającego może być przyznana odprawa w wysokości nie wyższej niż trzykrotność części stałej wynagrodzenia". "W przypadku Kurskiego byłoby to zatem ok. 112,7 tys. zł brutto" - pisze gazeta.pl.

djiuzs6

Zobacz też: Andrzej Duda zgodził się na 2 mld zł dla TVP. "Po co stał z nim premier?"

Przypomnijmy, że Kurski "oddał się do dyspozycji prezydenta", kiedy Andrzej Duda decydował o tym, czy 2 mld zostaną przekazane mediom publicznym. Wirtualna Polska donosiła, że Duda chce odwołania prezesa TVP.

Ostatecznie Duda ustawę podpisał, ale szef Rady Mediów Narodowych rozpoczął korespondencyjne głosowanie, które ma pozbawić Kurskiego stanowiska. Czy Rada uzna, że Kurski "naruszył obowiązki"?. Nie wiadomo, ale jej szef Krzysztof Czabański pochlebnie wypowiadał się o Kurskim, informując o procedurze jego odwołania.

Źródło: gazeta.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

djiuzs6

Podziel się opinią

Share
djiuzs6
djiuzs6
Więcej tematów