Trwa ładowanie...

Jacek Kurski usłyszał pytanie, czy lubi paski TVP Info. Odpowiedział

Prezes TVP chwali się oglądalnością mundialowych meczy. I ma powody. Połowa Polaków śledziła rywalizację Polski z Senegalem w Telewizji Polskiej. Odniósł się też do pasków TVP Info, które w sieci robią furorę. Upomniał konkurencję, by zajęła się "belką w swoim oku".

Share
Jacek Kurski usłyszał pytanie, czy lubi paski TVP Info. Odpowiedział
Źródło: Materiały prasowe
d2jrnm5

"Lubi pan paski w TVP Info? Wiele osób ocenia je bardzo krytycznie" - zapytał Jacka Kurskiego dziennikarz "Super Expressu". Prezes TVP przyznał, że "zdarzały się wpadki i błędy". Ma jednak na to odpowiedź - problem dotyczy wszystkich.

- Tak jest w każdym medium, które musi działać szybko. Dziennikarze są tylko ludźmi. W każdej redakcji jedni są lepsi, a inni słabsi. Tak jest nawet w tych redakcjach, które we własnym mniemaniu są wzorcem najwyższych standardów - tłumaczył. Jednocześnie zapewnił, że nie bagatelizuje błędów w TVP. - Zawsze reaguję, gdy pojawią się jakieś nieprawidłowości - zaznaczył.

Jego zdaniem zainteresowanie nimi jest wynikiem działań konkurencji, dla której ma dobrą radę. - Rozumiem, że TVP jest dla wielu niewygodnym konkurentem, więc ustawia się nas jako chłopca do bicia. Uważam, że media, które atakują TVP, powinny zająć się w pierwszej kolejności belką w swoim oku, a dopiero potem źdźbłem w oku TVP.

Zobacz także: Paweł Rabiej: Warszawa zostanie bastionem wolności

Jak ocenił Kurski, "w przytłaczającej większości paski są czysto informacyjne i nie budzą najmniejszych kontrowersji".

Mundial polem do popisu

Prezes TVP poinformował też że "dosłownie połowa obywateli Polski oglądała transmisję meczu Polska-Senegal w Telewizji Polskiej". - Warto dodać do tego widownię 3 tys. stref kibica, co może stanowić dodatkowo blisko 700 000 widzów - mówił.

d2jrnm5

Kurski okazuje się optymistą. - Wierzę w sukces! Zarówno ten, który może odnieść reprezentacja, jak i w przesądzony już sukces TVP, który obrazują wyniki oglądalności. Jako kibic nie wierzę, że polscy fani skreślą reprezentację po jednym meczu. Jestem przekonany, że nasza drużyna pokaże charakter, orzełek na piersi w końcu zobowiązuje! Sądzę, że zobaczymy twardą i zaciętą grę, ale wynik w meczu z Kolumbią będzie korzystny dla Polski – stawiałbym na 2:1 - podkreślił.

Polskich fanów określił jako "najlepszych na świecie". Przewiduje "jeszcze większe zainteresowanie i emocje" przy kolejnych meczach Polaków. - Spodziewam się, że w czasie meczu, który będzie pokazywany w jeszcze lepszej porze, wynik powinien być co najmniej tak samo dobry, a może uda nam się wspólnie pobić kolejny rekord - stwierdził.

Źródło: "Super Express"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2jrnm5

Podziel się opinią

Share
d2jrnm5
d2jrnm5
Więcej tematów