Trwa ładowanie...
d18qh73

Jacek Kurski nie będzie zadowolony. TVP traci setki tysięcy widzów, najwięcej - "Teleexpress"

Telewizja Polska pod twardymi rządami Jacka Kurskiego traci widzów. Według najnowszego raportu w marcu czołowe programy informacyjne TVP zanotowały największe spadki oglądalności w porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym. Prezes Kurski tymczasem... szuka nowego ośrodka badania oglądalności.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jacek Kurski nie będzie zadowolony. TVP traci setki tysięcy widzów, najwięcej - "Teleexpress"
(PAP)
d18qh73

Aż 305 tys. widzów mniej mają "Wiadomości" TVP 1, które średnio w marcu oglądało 2,89 miliona widzów. W stosunku do roku ubiegłego to spadek o 9,55 proc. To jednak nie sztandarowy program "dobrej zmiany" a popularny "Teleexpress" może "pochwalić się" największym odpływem widowni. Kojarzony do niedawna z Maciejem Orłosiem (teraz w Telewizji WP) program stracił ponad 600 tys. widzów i jest zdecydowanym "liderem" w gubieniu widza.

Warto zaznaczyć, że wszystkie programy informacyjne według najnowszego raportu zmniejszyły swój zasięg, jednak tylko w przypadku TVP były to straty przekraczające 10 proc. widowni (oprócz "Wiadomości" i "Teleexpressu", także "Panorama" TVP 2). Jacek Kurski zapewne w te wyniki nie wierzy, w końcu dobrej zmiany porażki się nie imają. Prezes TVP już wcześniej tłumaczył, że winne spadkom są nie nacechowane propagandą materiały, a... metoda prowadzenia badań oglądalności. Dlatego Telewizja Publiczna zapowiedziała już konkurs na wyłonienie nowego ośrodka, który się tym zajmie. To powinno poprawić wyniki.

d18qh73

Podziel się opinią

Share
d18qh73
d18qh73