Trwa ładowanie...
d1nqtla

Jacek Jaśkowiak kontra wojewoda wielkopolski. "Idiotyczne zarządzenia"

Ostra wymiana pism między prezydentem Poznania Jackiem Jaśkowiakiem, a wojewodą wielkopolskim Łukaszem Mikołajczykiem. Poszło o to, że wojewoda przypomniał prezydentowi o obowiązku wprowadzenia w życie rządowych zarządzeń w walce z koronawirusem, a prezydent odpowiedział, że w praktyce nie da się ich zastosować.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Zdaniem Jaśkowiaka zarządzania rządu są "idiotyczne"
Koronawirus w Polsce. Zdaniem Jaśkowiaka zarządzania rządu są "idiotyczne" (Domena publiczna)
d1nqtla

W środę wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk wystosował pismo do prezydenta Poznania wzywając go do wykonywania rządowych zarządzeń w walce z epidemią koronawirusa w Polsce. Chodziło przede wszystkim o transport i parkowanie. Zgodnie z wytycznymi rządu pasażerowie powinni podróżować komunikacją miejską w odpowiednich odległościach od siebie. Zdaniem wojewody władze miejskie powinny również zawiesić pobieranie opłat za parkowanie w okresie walki z koronawirusem.

W czwartek Jacek Jaśkowiak w ostrym tonie odpowiedział wojewodzie, a jego pismo zostało opublikowane na stronach internetowych urząd miejskiego.

Prezydent Poznania pisze do wojewody m.in: "zwracam się do Pana z prośbą o zabezpieczenie na wszystkich przystankach komunikacji miejskiej w Poznaniu, przez podległe Panu służby: Policję, Straż Pożarną, WOT, możliwości egzekwowania idiotycznych rządowych zaleceń, będących dowodem na to, że władze RP nie wiedzą, jak funkcjonuje transport publiczny, bo z niego po prostu nie korzystają."

d1nqtla

Zdaniem prezydenta Jaśkowiaka wytyczne rządu oznaczają, że na ulice Poznania musiałoby wyjechać nawet dwukrotnie więcej pojazdów komunikacji miejskiej niż obecnie, a to jest niemożliwe. Również dlatego, że w sytuacji epidemii koronawiarusa w Polsce, komunikacji miejskiej brakuje kierowców, bo wielu z nich jest na na zwolnieniach chorobowych.

Prezydent Jaśkowiak uważa, że to właśnie wojewoda mógłby poprawić sytuację komunikacji miejskiej: "Chciałbym zwrócić Pana uwagę na fakt, że to Pan ma również narzędzia do tego, by w tym wyjątkowym stanie nakazać zakładom pracy inne godziny rozpoczynania i kończenia zmian. W ten sposób może Pan znacząco wpłynąć na dostosowanie naszej komunikacji publicznej do wytycznych rządu" - pisze prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

d1nqtla

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Jarosław Kaczyński będzie chciał przełożyć wybory? Borys Budka uważa, że może się tak stać w dwóch przypadkach

d1nqtla

Podziel się opinią

Share

d1nqtla

d1nqtla
Więcej tematów