Trwa ładowanie...

Jacek Bury: Platforma Obywatelska popadła w marazm

Przechodzący z Koalicji Obywatelskiej do Polski 2050 senator zapewnił, że opozycyjna większość w Senacie ma się dobrze. - Platforma nie ma dziś ani programu, ani nawet chęci do pracy nad nim - twierdzi Jacek Bury. Zapowiada także chęć modyfikacji programu 500 plus.
Share
Jacek Bury: Platforma Obywatelska popadła w marazm
Jacek Bury: Platforma Obywatelska popadła w marazmŹródło: Andrzej Hulimka / Forum, Fot: RM, Andrzej Hulimka / Forum
d1kye90

Jacek Bury, bezpartyjny senator, odszedł z klubu Koalicji Obywatelskiej i przeszedł do Ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni. We wtorkowej porannej rozmowie Konrada Piaseckiego w TVN24 wyjaśniał powody swojej decyzji. Jego zdaniem Platforma wyczerpała swoją dotychczasową formułę i nie ma na siebie nowego pomysłu.

Formalnie Bury będzie senatorem niezrzeszonym, a jego przejście do ruchu Szymona Hołowni oznacza, że od Hołowni będzie zależeć większość w Senacie. W rozmowie z Konradem Piaseckim senator zapewniał jednak, że opozycyjna senacka większość nie jest zagrożona.

- Ona ma się dobrze i będzie się miała dobrze, potrafimy się dogadywać, mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej. Ja się nie zmieniam, ja dalej mam te same poglądy, które miałem, myślę, że razem z Szymonem Hołownią możemy wnieść świeży powiew do polityki - powiedział.

d1kye90

Jacek Bury: "Platforma Obywatelska popadła w marazm"

Zdaniem Burego Koalicja Obywatelska popadła w marazm. - Jest anty PiS-em w dużej mierze, ja uważam, że powinniśmy tworzyć szerszą narrację, a nie być reaktywni w stosunku do PiS-u. Platforma sama dziś nie wie, w którym miejscu na osi politycznej jest i co chce zrobić w przyszłości - podkreślił.

Dodał także, że Platforma nie ma żadnej strategii wyjścia z impasu, w którym się znalazła, a Szymon Hołownia jest bardziej otwarty na nowe pomysły niż Borys Budka.

Senator nie przedstawił jednak szczegółów programu Polski 2050 dotyczących np. gospodarki, a na uwagę dziennikarza dotyczącą tego, że na stronie jego ugrupowania nie ma żadnego programu, odpowiedział: "Platforma nie ma ani programu, ani nawet chęci pracy nad nim".

d1kye90

Konrad Piasecki poruszył także kwestię dalszego funkcjonowania programu 500 plus. - Zlikwidowałby pan program rozdawnictwa gotówki? - zapytał dziennikarz. - Moim zdaniem tak - odpowiedział senator i dodał, że chciałby program zmodyfikować, wprowadzając 500 plus jako kwotę wolną od podatku.

- Nie chciałbym, żeby program zniechęcał do pracy, on powinien raczej mobilizować do pracy - powiedział.

Jacek Bury jest lubelskim przedsiębiorcą, w wyborach parlamentarnych startował z list Koalicji Obywatelskiej. Po zdobyciu mandatu dołączył do klubu KO, ale wiele razy krytykował opozycję.

Zobacz także: Platforma nie ma programu? "W maju przedstawimy deklarację ideową"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1kye90

Podziel się opinią

Share
d1kye90
d1kye90
Więcej tematów