Trwa ładowanie...
d208d2r

Izraelski odwet za zamach w Haderze

Izraelski czołg w Ramallah (AFP) Armia izraelska zajęła prawie połowę miasta Ramallah na Zachodnim Brzegu Jordanu - poinformował w piątek jeden z najważniejszych działaczy palestyńskich Mustafa Barguti.
Share
d208d2r

Według jego relacji życie w mieście zostało sparaliżowane. Izraelskie czołgi blokują nie tylko główne ulice, lecz także boczne prowadzące na przedmieścia Ramallah. Z tej przyczyny dzieci nie mogły pójść ani do szkół ani do przedszkoli - oświadczył Barguti.

Wcześniej lotnictwo izraelskie przeprowadziło zmasowany atak na obiekty palestyńskie w mieście Tulkarem. Zniszczona została siedziba dowództwa palestyńskiej służby bezpieczeństwa. Według źródeł palestyńskich, jeden z jej pracowników zginął, a co najmniej 50 osób zostało rannych.

Rzecznik armii izraelskiej poinformował, że podczas próby przedostania się ze Strefy Gazy na terytorium Izraela zabity został młody Palestyńczyk - jeden z trzech, którzy podjęli taką próbę.

Izraelscy granicznicy otworzyli do nich ogień z czołgu. Zwłoki zabitego znaleźli rano izraelscy żołnierze. Nie miał przy sobie żadnej broni - poinformował rzecznik izraelskiej armii. (and)

d208d2r

Podziel się opinią

Share
d208d2r
d208d2r
Więcej tematów