Trwa ładowanie...

ISW: Rosja zaatakowana. Kreml nabiera wody w usta

Członkowie proukraińskiego Rosyjskiego Korpusu Ochotniczego i Legionu Wolności Rosji dokonali kolejnych ataków w regionie obwodu biełgorodzkiego. Jak wskazuje raport Instytutu Badań nad Wojną Kreml dalej jest zaskoczony sytuacją i nie potrafi odpowiedzieć na zagrożenie.

Żołnierze Rosyjskiego Korpusu Ochotniczego i Legionu Wolności Rosji i ich atak stanowią poważny problem dla RosjiŻołnierze Rosyjskiego Korpusu Ochotniczego i Legionu Wolności Rosji i ich atak stanowią poważny problem dla RosjiŹródło: PAP
d2cwcg3
d2cwcg3

ISW donosi, że gubernator obwodu biełgorodzkiego Wiaczesław Gładkow potwierdził, że na terenie Nowej Tawołżanki toczyły się walki. W tym samym czasie rosyjskie ministerstwo obrony twierdziło, że jednostki Zachodniego Okręgu Wojskowego Federacji Rosyjskiej uderzyły w pobliżu osady na ukraińską grupę dywersyjno-rozpoznawczą, zmuszając ją do wycofania się.

Gubernator Gładkow ujawnił, że RDK i LSR zażądały negocjacji w sprawie wymiany wziętych do niewoli rosyjskich jeńców wojennych. Oświadczył, że jest gotów spotkać się z bojownikami na punkcie kontrolnym Szebekino i podjąć rozmowy.

Działania w obwodzie biełgorodzkim nadal sugerują, że rosyjskie kierownictwo nie zdecydowało jeszcze, jak zareagować na te ograniczone ataki. ISW ocenia, że rosyjskie reakcje koncentrowały się przede wszystkim na efektach informacyjnych i nic nie wskazuje na to, by rosyjscy przywódcy ustanowili szerszą plan zapobiegania dalszym atakom.

d2cwcg3

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Długa lista chorób? "Łukaszenka boi się narkozy"

Bojownicy Rosyjskiego Korpusu Ochotniczego twierdzą, według waszyngtońskiego think tanku, że władze obwodu biełgorodzkiego nie zorganizowały zapowiadanych działań ewakuacyjnych w rejonie Szebekina i że obywatele Rosji uciekli, pozostawiając opuszczone domy. Gładkow twierdził jednak, że w ośrodkach tymczasowego zakwaterowania przebywa obecnie 4 tys. mieszkańców okolicy.

ISW: Decyzyjny chaos w Rosji. Kreml nie ma odpowiedzi na ataki na obwód biełgorodzki

Naloty i ostrzał graniczny w obwodzie biełgorodzkim sprowokowały Jewgienija Prigożyna do skrytykowania rosyjskiego MON. Szef grupy Wagnera wezwał szefa resortu Siergieja Szojgu, gen. Aleksandra Łapina i szefa sztabu armii, gen. Walerija Gierasimowa do reakcji oskarżając ich o brak działań.

Doradca ministra spraw wewnętrznych Anton Heraszczenko stwierdził 4 czerwca, że ​​działalność RDK i LSR skłoniła rosyjskich przywódców do skierowania znacznych sił, które miałby opanować sytuację w przygraniczym regionie Rosji. Analitycy z ISW nie zaobserwowali jeszcze ruchów sił Kremla.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2cwcg3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d2cwcg3
Więcej tematów