Trwa ładowanie...
d18hnzi

Irlandia Północna: płonący zamachowiec w Belfaście

Policja w Irlandii Północnej poszukuje niedoszłego zamachowca, który próbował wnieść bombę zapalającą do jednego ze sklepów w śródmieściu Belfastu. Zamiast jednak zastawić pułapkę, zamachowiec wpadł w nią sam.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Irlandia Północna: płonący zamachowiec w Belfaście
(AP)
d18hnzi

- Ten człowiek wszedł i nagle buchnęły z niego płomienie. Wybiegliśmy ze sklepu, a potem okazało się, że chował pod płaszczem bombę zapalającą, która niespodziewanie wybuchła - mówił BBC pracownik sklepu, w którym doszło do zdarzenia. Zamachowiec w płonącym ubraniu rzucił się w gęsty tłum na głównej ulicy handlowej Belfastu i ślad po nim zaginął.

Policja poszukuje około 40-letniego mężczyzny, który musiał odnieść poważne oparzenia. Zastępca komendanta policji w Belfaście Will Kerr powiedział BBC: - Wiedza techniczna, jaką mają ci ludzie, budzi nasze poważne obawy. Ale obawiamy się też, że mamy do czynienia z nową generacją republikańskich aktywistów i terrorystów, którzy są zdecydowani prowadzić dalej tę kampanię.

W zeszły piątek, również w Belfaście, niewielka bomba wybuchła w dzielnicy pubów i restauracji Cathedral Quarter. A w końcu listopada częściowo eksplodował 60-kilogramowy ładunek wybuchowy w samochodzie przed galerią handlową w mieście.

d18hnzi

Podziel się opinią

Share

d18hnzi

d18hnzi
Więcej tematów