Trwa ładowanie...
d10uop9

Iran wystrzeli swoje satelity w kosmos

Iran wystrzeli w kosmos trzy swoje satelity - zapowiedziała tamtejsza agencja kosmiczna. Mają być one własnej produkcji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Iran wystrzeli swoje satelity w kosmos
(Materiały prasowe)
d10uop9

Morteza Barari, szef Irańskiej Agencji Kosmicznej, powiedział, że "satelity znajdą się na orbicie w tym roku" - jednak trzeba brać pod uwagę, że Irańczycy stosują inny kalendarz (Dżalali, używany też w Afganistanie) i jego bieżący rok kończy się 20 marca 2019 roku w kalendarzu gregoriańskim.

Irańskie satelity są już w pełni wykończone i przetestowane. Barari ocenił, że są już w pełni gotowe do lotu. Ich nazwy to Payam-e Amir Kabir, Dusti i Nahid.

Po 21 marca planowane jest wypuszczenie czwartego satelity operacyjnego Soha - potwierdził to Hassan Haddadpour, jeden z pracowników agencji.

Aktualnie wokół Ziemi krąży ponad 7000 satelitów, z czego około 1200 jest działających, do tego 20 teleskopów stacja kosmiczna i kosmiczne śmieci (uszkodzone i zniszczone statki kosmiczne, ich części, przewody elektryczne, rękawica astronauty, cząsteczki moczu, reaktory atomowe zasilające satelity) w liczbie około 2000.

d10uop9

Podziel się opinią

Share
d10uop9
d10uop9
Więcej tematów