Trwa ładowanie...
d3it79t
iran

Iran. Ojciec obciął córce głowę sierpem

W Iranie doszło do tragicznego zdarzenia. Ojciec odciął swojej córce głowę, po tym jak ta uciekła ze starszym mężczyzną. Nie wiadomo jeszcze, czy morderca poniesie odpowiednią karę. W Iranie funkcjonuje bowiem coś takiego jak "zabójstwo honorowe", za które grozi zaledwie kilka lat więzienia.
Share
Tragedia w Iranie. Ojciec zabił córkę, odcinając jej głowę / zdjęcie poglądowe
Tragedia w Iranie. Ojciec zabił córkę, odcinając jej głowę / zdjęcie poglądoweŹródło: Getty Images
d3it79t

Iran. 13-letnia Romina Ashrafi zginęła z rąk własnego ojca po tym jak wcześniej uciekła z domu ze starszym mężczyzną

Mieszkanka północnego Iranu, 13-letnia Romina Ashrafi uciekła z domu z 35-latkiem, ponieważ jej ojciec nie wyraził zgody na ich małżeństwo. Uciekinierzy szybko zostali znalezieni przez policję, a nastolatka odprowadzona do domu.

W czwartek 28 maja 29-letni ojciec dziewczyny pozbawił ją życia. Jak podał portal Gilkhabar.ir, odcinął córce w nocy głowę sierpem rolniczym. Miało to być "zabójstwo honorowe”. Po całym zajściu od razu przyznał się do winy i został aresztowany przez policję.

d3it79t

Iran. Czy ojciec, który odciął córce głowę, zostanie oskarżony o popełnienie przestępstwa?

Prawo w Iranie pozwala nałożyć mniejszą karę na osobę, która dopuściła się tzw. zabójstwa honorowego. Jak podały irańskie media, ojciec, który zamordował córkę, może być skazany na zaledwie 3-10 lat więzienia. W związku z tym Amnesty International wezwała władze Iranu, by w przypadku takiego przestępstwa, jakim jest zabójstwo człowieka, choć przez Iran uważane za "honorowe”, sprawca poniósł pełną "odpowiedzialność”. Czy ojciec, który odciął córce głowę sierpem odpowie za to brutalne zabójstwo?

Zobacz wideo: Donald Tusk o "ciamajdach". Adam Bielan: opis pasuje do Rafała Trzaskowskiego

d3it79t

Podziel się opinią

Share
d3it79t
d3it79t
Więcej tematów