Iran. Kara śmierci wykonana. Stracono cztery osoby
Jak podaje Reuters w niedzielę w Iranie dokonano egzekucji. Stracono czterech mężczyzn, których skazano na karę śmierci za współpracę z izraelską agencją szpiegowską Mossad.
Bądź na bieżąco z wydarzeniami w Polsce i na wojnie w Ukrainie, klikając TUTAJ
Irańskie media państwowe poinformowały, że w niedzielę w kraju dokonano egzekucji czterech mężczyzn oskarżonych o współpracę z izraelską agencją szpiegowską Mossad.
Według doniesień irańskiej półoficjalnej agencji Tasnim straconych zatrzymano w czerwcu, co było efektem współpracy Ministerstwa Wywiadu i irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej.
W środę media w kraju poinformowały, że Sąd Najwyższy podtrzymał karę śmierci skazanych za "przestępstwo współpracy z służbami wywiadowczymi reżimu syjonistycznego". Agencja prasowa Mehr podała, że trzy inne osoby usłyszały wyroki więzienia od pięciu do dziesięciu lat. Przestępstwa, których dokonali dotyczą "działań przeciwko bezpieczeństwu narodowemu, pomocy w porwaniu i posiadaniu nielegalnej broni".
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Najstarszy pałac na Wawelu. Zagadka tajemniczej siedziby Piastów
Według Reutersa, Republika Islamska od dawna wskazuje, że władze Izraela przeprowadzają tajne operacje na terenie kraju. W ostatnim czasie Teheran oskarżył izraleskie i zachodnie służby o rzekome planowanie wojny domowej w Iranie.
W kraju obecnie trwają największe antyreżimowe protesty od czasu rewolucji islamskiej w 1979 roku. Demonstracje wywołała śmierć 22-letniej Mahsy Amini, która została zatrzymana przez irańskich funkcjonariuszy z policji obyczajowej za "nieodpowiedni strój".
- Kraje zachodnie wykorzystują protesty do ingerowania w wewnętrzne sprawy Iranu - powiedział w niedzielę minister spraw zagranicznych Hosejn Amir Abdollahijan na konferencji prasowej.
WP Wiadomości na:
Wyłączono komentarze
Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.
Redakcja Wirtualnej Polski