Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Wideo
Najnowsze

Irak: rozstrzelano 26 osób skazanych za terroryzm

Mimo międzynarodowych apeli o ogłoszenie przez Irak moratorium na wykonywanie wyroków śmierci 19 stycznia przeprowadzono w tym kraju egzekucję na 26 osobach skazanych za udział w aktach terrorystycznych. Była to pierwsza w tym roku egzekucja w Iraku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Irackie Ministerstwo Sprawiedliwości zapowiedziało w komunikacie o wykonaniu wyroków śmierci, że Irak "będzie nadal wykonywał zapadające wyroki".

11 października ub.r. wysoki komisarz ONZ ds. praw człowieka potępił stosowanie kary śmierci w tym kraju, gdzie w ciągu zaledwie dwóch dni (9 i 10 października 2013 r.) przeprowadzono 42 egzekucje na osobach skazanych za terroryzm.

Według AFP w całym 2013 roku na mocy wyroków wydanych za czyny zakwalifikowane przez sądy jako terroryzm stracono w Iraku 169 osób.

13 stycznia iracki premier Nuri al-Maliki odrzucił wniosek o ustanowienie moratorium na wykonywanie kary śmierci. - Irakijczycy nigdy nie zaakceptują sytuacji, w której zabójcy mieliby pozostawać przy życiu - argumentował swą decyzję szef rządu. Powołał się przy tym na konstytucję Iraku i na islam.

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów