Trwa ładowanie...
d1l53sp

Innowacyjny projekt szkoleniowy na Podkarpaciu

W podkarpackich powiatach powstają Centra Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania. Ten innowacyjny w skali kraju projekt będzie kosztował 72 mln złotych - informuje "Nasz Dziennik".

d1l53sp
d1l53sp

Środki na stworzenie sieci instytucji, które będą szkolić kadry dla podkarpackiego przemysłu pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego. W ramach nowoczesnej bazy dydaktycznej obok uczniów szkół zawodowych swoje kwalifikacje będą mogli tam podnieść także pracownicy oraz osoby dorosłe, które mają zamiar podjąć zatrudnienie w przemyśle.

- Projekt jest zorientowany głównie na potrzeby Doliny Lotniczej, która rozwija się na Podkarpaciu. Stąd pracownie, jakie powstaną w ramach projektu, są związane właśnie z tą gałęzią przemysłu - mówi Zdzisław Nowakowski, koordynator projektu Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania powstającego w Mielcu.

Oprócz Mielca Centra Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania powstają także w Krośnie, Rzeszowie i Stalowej Woli. W sumie na Podkarpaciu do 2014 r. zostanie utworzonych 12 takich centrów.

d1l53sp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1l53sp
Więcej tematów