Trwa ładowanie...
d1qg1pa

Incydent podczas przejazdu papieża Franciszka. Reakcja ochrony

Mężczyzna zakłócił przejazd kolumny z papieżem Franciszkiem przez centrum Panama City. Natychmiast zareagowała ochrona, która skierowała najbliższe auto w innym kierunku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Papież w Panamie przebywa z okazji Światowych Dni Młodzieży
Papież w Panamie przebywa z okazji Światowych Dni Młodzieży (East News, Fot: AP Photo/Tito Herrera)
d1qg1pa

Na nagraniach z przejazdu widać, jak mężczyzna przeskakuje barierki i wbiega na jezdnię. Kierowca samochodu, który znajdował się najbliżej, natychmiast skręcił. Z kolei ochrona upewniła się, że papieżowi nic nie grozi. Mężczyzna został zatrzymany.

Incydent wydarzył się podczas przejazdu Franciszka w kierunku siedziby Nuncjatury Apostolskiej po jego przylocie do Panamy na Światowe Dni Młodzieży.

Piątek jest trzecim dniem wizyty papieża w Panamie. W więzieniu dla nieletnich zaplanowano liturgię pokutną, a później papież przewodniczyć będzie Drodze Krzyżowej.

d1qg1pa

Podczas otwarcia spotkania chrześcijańskiej młodzieży papież mówił o wsparciu, które daje jej Kościół. - Piotr i Kościół idą z wami i chcą wam powiedzieć, byście się nie lękali, byście szli naprzód z tą odnawiającą energią i stałym pragnieniem, które nam pomagają i mobilizują do bycia bardziej radosnymi i dyspozycyjnymi - powiedział.

Światowe Dni Młodzieży odbywają się w momencie, gdy w pobliskiej Wenezueli trwają protesty, a władzę przejmuje opozycja.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

*Zobacz także: Potrzeba było wielkiej katastrofy żeby politycy zaczęli walczyć z mową nienawiści

d1qg1pa

Podziel się opinią

Share

d1qg1pa

d1qg1pa
Więcej tematów