Trwa ładowanie...
d3bsgot

Panama: Papież Franciszek otworzył Światowe Dni Młodzieży 2019. "Miłość Boga nie upokarza ani nie zniewala"

Papież Franciszek przybył do Panamy na Światowe Dni Młodzieży. W czwartek miał okazję oficjalnie otworzyć wydarzenie. Mówił na temat wiary, miłości, nadziei, modlitwy, podkreślał wagę i swoją radość ze spotkania oraz pozdrowił papieża Benedykta XVI.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Panama: Papież Franciszek otworzył Światowe Dni Młodzieży 2019. "Miłość Boga nie upokarza ani nie zniewala"
Panama: Papież Franciszek otworzył Światowe Dni Młodzieży 2019. "Miłość Boga nie upokarza ani nie zniewala" (PAP/EPA, Fot: Ettore Ferrari)
d3bsgot

Przed ceremonią otwarcia ŚDM Panama 2019 papież Franciszek przejechał przez ulice stolicy kraju. Witały go setki tysięcy ludzi z pięciu kontynentów. Potem objechał sektory ze zgromadzonymi w Campo Santa Maria la Antigua, gdzie odbywają się główne wydarzenia związane z ŚDM. Papież pozdrowił młodych i usiadł wśród nich.

Na początku ceremonii wniesiono krzyż Światowych Dni Młodzieży. W czasie uroczystości młodzież z Salwadoru, Peru, Haiti i Meksyku przedstawiła sylwetki świętych patronów Światowych Dni Młodzieży - Jana Pawła II, arcybiskupa Oscara Romero i meksykańskiego męczennika Jose Sancheza del Rio. Później papież Franciszek powiedział, że jest bardzo zadowolony ze spotkania z młodzieżą. Następnie wypowiadał się o wierze, miłości i chrześcijaństwie.

Papież Franciszek zaczął od poruszenia tematów wiary i nadziei. - (Święty) Piotr jest z wami, aby świętować i odnowić wiarę i nadzieję. Piotr i Kościół idą z wami i chcą wam powiedzieć, byście się nie lękali, byście szli naprzód z tą odnawiającą energią i stałym pragnieniem, które nam pomagają i mobilizują do bycia bardziej radosnymi i dyspozycyjnymi - powiedział podczas otwarcia ŚDM 2019. - Największym źródłem nadziei tego spotkania będą wasze twarze i modlitwa. Każdy powróci do domu z nową siłą - dodał.

d3bsgot

Mówił też na temat miłości. - Miłość Boga nie marginalizuje ani nie ucisza, nie upokarza ani nie zniewala. Jest to miłość Pana, miłość codzienna, dyskretna i respektująca, miłość wolności i dla wolności, miłość, która leczy i uwzniośla. To miłość Pana, która wie więcej o powstaniach niż upadkach, o pojednaniu niż zakazach, o dawaniu nowej szansy niż potępieniu, o przyszłości niż przeszłości.

Papież pozdrowił także swojego poprzednika Benedykta XVI. - Ogląda nas w telewizji - stwierdził.

Światowe Dni Młodzieży w Panamie potrwają do niedzieli 27 stycznia.

d3bsgot

Podziel się opinią

Share
d3bsgot
d3bsgot
Więcej tematów