Trwa ładowanie...
dmv3dpv

In vitro tylko dla małżeństw? Nowy projekt w Sejmie

Do Sejmu trafił nowy projekt ustawy, który zakłada stosowanie metody in vitro wyłącznie dla małżeństw, ograniczenie do jednej liczby komórek rozrodczych, które mogą być zapłodnione oraz zakaz kriokonserwacji zarodków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Posłowie chcą ograniczeń w stosowaniu in vitro
Posłowie chcą ograniczeń w stosowaniu in vitro (Fotolia)
dmv3dpv

Projekt pojawił się wczoraj na stronie Sejmu i jak wynika z informacji, został skierowany do zaopiniowania przez Biuro Legislacyjne. Jego treść nie jest jeszcze dostępna, ale jak wynika z opisu dotyczy on "ograniczenia możliwości stosowania metody zapłodnienia pozaustrojowego wyłącznie do małżeństw; ograniczenia liczby komórek rozrodczych, które mogą zostać zapłodnione do jednej; określenia kriokonserwacji ludzkich zarodków powstałych w procedurze zapłodnienia pozaustrojowego jako czynu niedozwolonego i wprowadzenie sankcji administracyjnych w przypadku stosowania tej procedury; likwidacji anonimowości dawców komórek rozrodczych".

Wnioskodawcami projektu jest grupa posłów: Kukiz'15, niezrzeszonych, PSL-UED, WiS oraz PiS. Przedstawicielem wnioskodawców jest poseł niezrzeszony Jan Klawiter.

Źródło: sejm.gov.pl

dmv3dpv

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

dmv3dpv

dmv3dpv
dmv3dpv
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów