Trwa ładowanie...
d11xh79

Impeachment Donalda Trumpa. Nancy Pelosi zapowiada głosowanie w Izbie Reprezentantów

- Stawką jest nasza demokracja, a prezydent nie pozostawia nam wyboru, jak tylko działać - oświadczyła Nancy Pelosi, przewodnicząca Izby Reprezentantów. I zapowiedziała głosowanie ws. impeachmentu prezydenta USA Donalda Trumpa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
45. prezydent USA Donald Trump (zdj. arch.)
45. prezydent USA Donald Trump (zdj. arch.) (East News, Fot: WILL OLIVER)
d11xh79

Według Demokratów z niższej izby amerykańskiego parlamentu, Republikanin "dopuścił się nadużycia władzy, zawiódł publiczne zaufanie i złamał przepisy konstytucji". W swoim wystąpieniu Pelosi powiedziała, że Kongres "nie ma innego wyboru i musi się zająć impeachmentem, ponieważ postępowanie prezydenta nie może zostać pozostawione bez odpowiedzi".

- Fakty są bezsporne. Prezydent nadużył władzy dla własnej korzyści politycznej, kosztem naszego bezpieczeństwa narodowego. Odmówił pomocy wojskowej i ważnego spotkania w Gabinecie Owalnym w zamian za wszczęcie prokuratorskiego śledztwa wobec jego politycznego rywala - mówiła Nancy Pelosi.

d11xh79

Według wstępnych zapowiedzi Demokratów do głosowania w Izbie Reprezentantów może dojść jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Wtedy też otworzy się perspektywa oficjalnego procesu 45. prezydenta USA w Senacie.

    PAP
(PAP, Fot: PAP/EPA/SHAWN THEW)

Na deklarację spikerki Izby Reprezentantów błyskawicznie i w swoim stylu zareagował Donald Trump. "Jeśli macie mnie odsunąć od władzy, zróbcie to teraz, szybko, żebyśmy mogli mieć uczciwy proces w Senacie, i żeby nasz Kraj mógł z powrotem zająć się biznesem" - napisał na Twitterze prezydent. Republikanin stwierdził, że jego partia jest "zjednoczona, jak nigdy dotąd" i z łatwością wygra też głosowanie.

Z kolei rzeczniczka Białego Domu, Stephanie Grisham, stwierdziła że Demokraci "powinni się wstydzić". - Czekamy na uczciwy proces w Senacie - dodała (gdzie większość mają Republikanie - przyp. red.).

d11xh79

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: CNN

Śmiszek o ślubowaniu Krystyny Pawłowicz: to problem wizerunkowy dla Dudy

d11xh79

Podziel się opinią

Share
d11xh79
d11xh79
Więcej tematów