Trwa ładowanie...
burza
31-07-2016 15:40

IMGW wydał ostrzeżenia dla 10 województw I i II stopnia. Możliwe gwałtowne burze i intensywne opady

• IMGW ostrzega przed ulewnymi deszczami i burzami
• Na Dolnym Śląsku mogą wystąpić burze z gradem
• Prędkość wiatru w porywach do 75 km/h
• IMGW wydał też ostrzeżenia hydrologiczne

Share
IMGW wydał ostrzeżenia dla 10 województw I i II stopnia. Możliwe gwałtowne burze i intensywne opadyŹródło: Fotolia
d15csar

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed ulewnymi deszczami i burzami. Na Dolnym i Górnym Śląsku opady mogą spowodować gwałtowny przybór wód w rzekach. IMGW ostrzega przed silnymi burzami z gradem w w regionie wrocławskim i wałbrzyskim na Dolnym Śląsku, a także w województwie opolskim, śląskim, małopolskim i świętokrzyskim. Mają one wystąpić od dziś do jutra do 14.00. Przewiduje się, że spadnie do 50, a lokalnie w Małopolsce do 60 milimetrów deszczu. Prędkość wiatru może osiągnąć w porywach do 75 kilometrów na godzinę.

Burze z gradem i ulewy mają też przejść do jutra do 15.00 nad województwami: dolnośląskim, lubuskim, wielkopolskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim, mazowieckim, warmińsko-mazurskim i podlaskim. Synoptycy przewidują, że spadnie do 30, a lokalnie do 50 milimetrów deszczu, a prędkość wiatru osiągnie w porywach do 80 kilometrów na godzinę.

W związku z ulewami IMGW wydał też ostrzeżenia hydrologiczne. W górskich i podgórskich rzekach Dolnego Śląska mogą do jutra do 3.00 nad ranem gwałtownie wzrosnąć stany wody. Na niektórych rzekach mogą zostać przekroczone stany ostrzegawcze.

d15csar

Do jutra do godziny 14 mogą też gwałtownie wzrosnąć stany wód w zlewni Wisły, Przemszy, Brynicy, Soły i Odry w województwie śląskim. Na górnej Odrze stan wód może wzrosnąć o 150 centymetrów, w dorzeczu górnej Wisły mogą zostać punktowo przekroczone stany alarmowe, tak jak w województwie małopolskim i świętokrzyskim. IMGW przewiduje też wzrosty stanów wody w rzekach województwa opolskiego, łódzkiego, wielkopolskiego i pomorskiego.

Ulewa na koniec ŚDM

W Krakowie w niedzielę zakończyły się Światowe Dni Młodzieży.

d15csar
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15csar
d15csar
Więcej tematów