Trwa ładowanie...

IMGW wydaje ostrzeżenia. Północ Polski objęta alertem przed gęstymi mgłami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę ostrzeżenia przed gęstymi mgłami. Alertem pierwszego stopnia objęto 3 województwa północnej Polski.
Share
IMGW wydał ostrzeżenia dla północnych województw Polski
IMGW wydał ostrzeżenia dla północnych województw PolskiŹródło: East News, Fot: Wojciech Strozyk, REPORTER
d3szaun

W ostrzeżeniu pierwszego stopnia przed niebezpiecznymi zjawiskami meteorologicznymi objęto województwa: pomorskie, warmińsko-mazurskie, a także większość powiatów podlaskiego.

"Prognozuje się gęste mgły w zasięgu których widzialność może wynosić miejscami 200 m, lokalnie 100m" - przekazuje IMGW. Alert jest ważny od sobotniego wieczora (godzina 23:00) do niedzielnego poranka (9:00).

IMGW wydaje ostrzeżenia przed mgłą. Jak powinni zachować się kierowcy?

Pierwszy stopień ostrzeżenia IMGW oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

d3szaun

Koniec koalicji rządzącej? Anna Zalewska mówi o emocjach

"Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne" - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Synoptycy zalecają ostrożność oraz śledzenie komunikatów wraz z rozwojem sytuacji pogodowej.

Na mgły na północy Polski uważać przede wszystkim kierowcy. Podczas jazdy powinni włączyć światła mijania oraz reflektory przeciwmgielne. W sytuacji gdy widoczność zza kierownicy nie przekracza 50 metrów, wolno włączyć tylne światło przeciwmgielne.

d3szaun

"Konieczna jest jazda dostosowana do widoczności. Oznacza to, że kierowca powinien móc zatrzymać pojazd w obrębie strefy widoczności. Nie można opierać się na tym, że jezdnia leżąca przed pojazdem będzie wolna" - przyznał w rozmowie z serwisem autokult.pl rzeczoznawca DEKRA.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3szaun

Podziel się opinią

Share
d3szaun
d3szaun
Więcej tematów