Trwa ładowanie...

Ile Małgorzata Sadurska zarobi na przejściu z kancelarii Dudy do PZU? Sprawdziliśmy

Małgorzata Sadurska przejdzie z Kancelarii Prezydenta do zarządu PZU. Ile zarobi? Wskazówka jest w oficjalnych dokumentach spółki. Była posłanka PiS zajmie miejsce zwolnione niedawno przez Andrzeja Jaworskiego. A ten od maja do końca grudnia 2016 roku zainkasował 642 tys. zł, czyli niemal 100 tys. zł miesięcznie.
Share
Małgorzata Sadurska i Beata Szydło
Małgorzata Sadurska i Beata SzydłoŹródło: PAP, Fot: Marcin Bednarski
dmgnu9r

Prawo i Sprawiedliwość potrafi zadbać o swoich. Małgorzata Sadurska, która - jak pisaliśmy - odchodzi ze stanowiska szefowej Kancelarii Prezydenta, trafi do zarządu PZU. Przypominaliśmy jak politycy PiS reagowali na podobne awanse za czasów PO, ale to raczej nie przekona obecnych rządzących do zrezygnowania z nominacji Sadurskiej.

Hipokryzja PiS?

Była posłanka PiS w zarządzie zastąpi Andrzeja Jaworskiego, także byłego parlamentarzystę PiS. I to własnie informacje na temat jego zarobków pokazują, jaki awans finansowy zaliczy Sadurska. Oczywiście jej zarobki mogą nieco odbiegać od wynagrodzenia Jaworskiego, ale poziom będzie podobny. Jaworski został członkiem zarządu państwowej spółki 13 maja 2016 roku. Na stronach PZU można znaleźć raport kończący się na 31 grudnia 2016 roku.

Raport roczny PZU PZU
Raport roczny PZUŹródło: PZU, Fot: PZU

W tym czasie polityk PiS zarobił 434 tys. zł w zarządzie PZU i kolejne 208 tys. zł w zarządzie PZU Życie, w sumie więc przez 6,5 miesiąca na jego konto wpłynęło 642 tys. zł. Miesięcznie to 98,7 tys. zł. Proste działania matematyczne pokazują, że do momentu rezygnacji 29 maja 2017 roku zarobił kolejne 600 tys. zł. Pełną informację dostaniemy dopiero w przysłym roku, kiedy spółka podsumuje rok fiskalny 2017.

Raport roczny PZU PZU
Raport roczny PZUŹródło: PZU, Fot: PZU
dmgnu9r

Podziel się opinią

Share
dmgnu9r
dmgnu9r
Więcej tematów