sport
CHE
27-02-2021 10:37

Iga Świątek zwycięża w wielkim stylu. Polka wygrała turniej bez straty seta!

Iga Świątek w spektakularnym stylu zwyciężyła w turnieju WTA 500 w Adelajdzie. Nie straciła nawet seta, a w finale szwajcarska tenisistka Belinda Bencić była tłem dla znakomicie grającej Polki.

Iga Świątek z kolejnym sukcesemIga Świątek z kolejnym sukcesemŹródło: Getty Images
d2ly678
d2ly678

W sobotę Iga Świątek wystąpiła w trzecim finale głównego cyklu. W Lugano (2019) przegrała ze Słowenką Poloną Hercog. W ubiegłym sezonie na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu odniosła spektakularny triumf po zwycięstwie nad Sofią Kenin.

Rywalką Polki w walce o drugi tytuł była Belinda Bencić, półfinalistka US Open 2019 i była czwarta rakieta globu. Mistrzynią została Świątek, która pokonała Szwajcarkę 6:2, 6:2

Świątek w poprzednich rundach nie oddała seta Amerykankom Madison Brengle i Danielle Collins, Australijce Maddison Inglis i Szwajcarce Jil Teichmann. Bencić rozegrała o jeden mecz mniej, bo miała wolny los. Japonce Misaki Doi i reprezentantce gospodarzy Storm Sanders oddała łącznie 10 gemów. Amerykankę Cori Gauff wyeliminowała po trzysetowym maratonie, choć miała piłkę meczową w drugiej partii.

W poniedziałek Świątek awansuje na 15., najwyższe miejsce w karierze w rankingu WTA.

Czy Iga Świątek zagra na igrzyskach olimpijskich w Tokio? Psycholog Igi Świątek zdradza szczegóły