Idzie ochłodzenie. W tych województwach sypnie śniegiem

Synoptycy zapowiadają: nadchodzi zima. W niedzielę oraz w kolejnych dniach nowego tygodnia miejscami wystąpią opady śniegu i deszczu. Chłodniejsze powietrze nad Polską utrzyma się do czwartku. Śnieg spodziewany jest przede wszystkim na północy kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Śnieg spodziewany jest przede wszystkim na północy kraju
Śnieg spodziewany jest przede wszystkim na północy kraju (Agencja Gazeta, Fot: Marek Podmokły)

W górach, a nawet na nizinach sypnie śniegiem

W niedzielę w Małopolsce, na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu pogoda raczej dopisze. W pozostałych częściach Polski już mniej - będzie pochmurno z lokalnymi przejaśnieniami. Dodatkowo, na północy i zachodzie kraju popada deszcz ze śniegiem. Na pozostałym obszarze możemy spodziewać się przelotnego deszczu. W górach sypnie śniegiem.

Chociaż, jak mówiła Wirtualnej Polsce Grażyna Dąbrowska z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w kolejnych dniach "czeka nas taki zimowy epizod, kiedy śnieg będzie występował nawet na nizinach". Nie potrwa to jednak długo.

W czwartek poprawa pogody

W poniedziałek pochmurno w całym kraju, ale miejscami pojawią się przejaśnienia. Na wschodzie popada przelotny śnieg. Będzie zimno. Termometry pokażą od 1 st. C na Podlasiu do 6 st. C na Pomorzu. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr. We wtorek sytuacja będzie podobna. Na Dolnym Śląsku wystąpią opady deszczu, a na Podkarpaciu - śniegu.

Środa też pochmurna z niewielkimi przejaśnieniami. Na Pomorzu popada deszcz. Na termometrach od 2 st. C na Podlasiu do 9 st. C na Dolnym Śląsku. Poprawy pogody możemy spodziewać się w czwartek. Temperatura wyniesie od 6 st. C na Suwalszczyźnie do 11 st. C na Dolnym Śląsku. Wyjdzie słońce.

Jak jeździć po śliskim na letnich oponach?

Źródło: WP, TVN Meteo

Polub WP Wiadomości