Trwa ładowanie...
deau8s5

Huragan Matthew słabnie. Ponad milion gospodarstw w USA bez prądu

• Huragan powinien ustąpić na początku przyszłego tygodnia

• Zniszczenia będą liczone w dziesiątkach miliardów dolarów

Share
deau8s5

Słabnie siła huraganu Matthew, który opuścił już Florydę i znajduje się w okolicach Karoliny Północnej. W obu regionach ponad milion gospodarstw jest bez prądu. Zdaniem synoptyków, Matthew powinien ustąpić na początku przyszłego tygodnia. Już teraz wiadomo, że zniszczenia będą liczone w dziesiątkach miliardów dolarów.

Według ostatnich danych żywioł zabił blisko tysiąc osób na Karaibach, przede wszystkim na Haiti, a cztery w Stanach Zjednoczonych. To nie jest jeszcze ostateczny bilans. W paśmie od Florydy po Karolinę Północną milion trzysta tysięcy gospodarstw domowych pozbawionych jest dopływu energii elektrycznej.

deau8s5

W ostatnich kilkunastu godzinach ewakuowano kolejnych trzysta tysięcy osób.

Huragan osłabł do kategorii pierwszej w skali Saffira - Simsona. Oznacza to, że żywioł nie jest specjalnie groźny dla zabudowań. Zniszczenia głównie powodowane są przez porwane przez wiatr przedmioty.

Matthew znajduje się teraz w okolicach Karoliny Południowej. W tym regionie na oceanie atlantyckim jest duży sztorm który niszczy nabrzeża oraz nadmorskie drogi. Ulewne deszcze zagrażają teraz także Georgii i Karolinie Północnej.

Prędkość wiatru miejscami przekracza sto dwadzieścia kilometrów na godzinę, a fale oceaniczne osiągają wysokość nawet trzech metrów.

deau8s5

Podziel się opinią

Share
deau8s5
deau8s5
Więcej tematów