Trwa ładowanie...
d2rx2oj

Huebner: stanowisko KE zawiera pewne pozytywy

Według Danuty Huebner, stanowisko Komisji Europejskiej w sprawach rolnych oceniamy krytycznie, ale są tam pewne pozytywne elementy. Zastrzegła, że nie miała jeszcze czasu na dokładne zapoznanie się z tym stanowiskiem.

Share
d2rx2oj

Pozytywne zmiany w stanowisku to - zdaniem Huebner - zapowiedzi Komisji o udzieleniu wsparcia dla małych i średnich gospodarstw w wysokości 750 euro rocznie. Ważna jest również proponowana przez Komisję pomoc przy przejściach na wcześniejszą emeryturę i wsparcie programu pomocy technicznej dla gospodarstw - dodała Huebner.

Stanowisko Komisji Europejskiej, Danuta Huebner podsumowała: jest pewien postęp ale nie taki jaki chcielibyśmy. Na przełomie lipca i sierpnia poznamy już oficjalne stanowisko UE w sprawach rolnych. Minister nie przewiduje jednak, by postanowienia bardzo różniły się od stanowiska Komisji.

Mamy jeszcze sporo czasu na rozmowy i próby negocjacji. Prawdziwa walka zacznie się jesienią, kiedy będziemy finalizować nasze negocjacje w sprawach rolnych. Proponowane przez Komisję 25% dopłat dla naszych rolników to dla nas stanowisko nie do przyjęcia - mówiła minister.

Utrzymanie przez Komisję Europejską propozycji dopłat dla polskiego rolnictwa może wykluczyć wejście Polski do Unii Europejskiej - uważa szef Krajowego Związku Kółek i Organizacji Rolniczych Władysław Serafin. (aka)

d2rx2oj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rx2oj
Więcej tematów