Trwa ładowanie...
d4ig2rc

"Hoss" znów jest na wolności. "Król mafii wnuczkowej" wyszedł z aresztu

Arkadiusz Ł. pseudonim "Hoss" po raz kolejny wyszedł na wolność. "Król mafii wnuczkowej" opuścił areszt po tym, jak wpłacono pół miliona złotych kaucji.
Share
"Hoss" znów jest na wolności. "Król mafii wnuczkowej" wyszedł z aresztu
"Hoss" znów jest na wolności. "Król mafii wnuczkowej" wyszedł z aresztu Źródło: PAP
d4ig2rc

W środę informowaliśmy, że Sąd Apelacyjny w Poznaniu podjął nową decyzję w sprawie aresztu dla "Hossa". Arkadiusz Ł. miał go opuścić w chwili zapłaty 400 tys. zł poręczenia majątkowego.

Tak też się stało. Jak informuje "Gazeta Wielkopolska", w czwartek została wpłacona kaucja w wysokości 500 tys. złotych, a w piątek Sąd Apelacyjny w Poznaniu formalnie podjął decyzję o wypuszczeniu "Hossa" z aresztu.

- Sąd przyjął poręczenie majątkowe oskarżonego. Sąd sprawdzał też legalność pieniędzy. Pochodziły one z odziedziczonego majątku spadkowego - gazeta cytuje sędzię Elżbietę Fijałkowską, rzecznik prasową Sądu Apelacyjnego w Poznaniu. Dodała również, że "Hoss" ma zakaz opuszczania Poznania. Mężczyzna ma również trzy razy w tygodniu stawiać się na komisariacie.

d4ig2rc

Zobacz także: Sławomir Nitras o Andrzeju Dudzie: prezydenta nie ma

"Hoss" znów w rękach policji. Akcja "Łowców Głów" w stolicy

Arkadiusz Ł. pseudonim "Hoss" został zatrzymany w kwietniu w Warszawie w ramach akcji "Łowców Głów". Był ścigany listem gończym, mężczyzna "wpadł" w ręce policji podczas zmiany kryjówki.

Jest współtwórcą metody "na wnuczka", którą wymyślił wspólnie z bratem w latach 90-tych. Grupa, na której czele stanął "Hoss", wyłudziła w ten sposób kilka milionów złotych. Początkowo działania dotyczyły Polski, ale potem starsze i samotne osoby były oszukiwane również w Niemczech, Austrii i Szwajcarii.

Przypomnijmy: "Hoss" został nieprawomocnie skazany na 7 lat więzienia za oszustwa we wrześniu 2019 roku. Proces trwał ponad dwa lata i dotyczył lat 2012-2014. Wyłudzenia opiewały na kilka milionów złotych w różnych walutach. Jego łupem padły również kosztowności: biżuteria, złoto i złote monety.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4ig2rc

Podziel się opinią

Share
d4ig2rc
d4ig2rc
Więcej tematów