Trwa ładowanie...
d3retmk

Holenderski minister po wizycie w Polsce. "Odbyłem twardą rozmowę z ministrem Ziobro"

Na oficjalnej, rządowej stronie internetowej, holenderski minister sprawiedliwości Sander Dekker opublikował krytyczny raport z pobytu w Warszawie. W jego treści wyraził zaniepokojenie stanem praworządności w Polsce. "Holandia nie będzie przyglądać się temu z boku".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Holandia ostrzega Polskę przed konsekwencjami za nieprzestrzeganie praworządności. Minister sprawiedliwości Sander Dekker.
Holandia ostrzega Polskę przed konsekwencjami za nieprzestrzeganie praworządności. Minister sprawiedliwości Sander Dekker. (Ministry of Justice and Security, Fot: Arenda Oomen)
d3retmk

Jak poinformował Dekker w swoim komunikacie, podczas pobytu w Polsce spotkał się ze Zbigniewem Ziobro. - Poinformowałem go, że jestem poważnie zaniepokojony. W nadchodzącym okresie Holandia nie będzie odwracać wzroku od tego, co się dzieje w Polsce - czytamy na rządowej stronie.

Wsparcie finansowe? Najpierw praworządność

Minister sprawiedliwości Holandii napisał, że "byłoby dobrze, gdyby takie kraje jak Polska otrzymywały wsparcie finansowe tylko wtedy, gdy przestrzegają podstawowych zasad praworządności." To ważne stwierdzenie w kontekście zbliżających się negocjacji dotyczących unijnego budżetu.

d3retmk

Sander Dekker zagroził także konsekwencjami w holendersko-polskiej współpracy. Jego zdaniem utrata zaufania do polskiego wymiaru sprawiedliwości może skutkować zmniejszeniem liczby ekstradycji poszukiwanych osób do Polski.

Zobacz także: Przemówienie Prezydenta Niemiec: ta wojna była zbrodnią niemiecką

Holenderski polityk podkreślił, że "nie będzie wahać się podejmować środków na szczeblu europejskim". Jednak nie wskazał, jakie środki miał na myśli.

Minister Dekker spotkał się w Polsce także z I prezes Sądu Najwyższego Małgorzatą Gersdorf, a także z przedstawicielami Komisji Europejskiej i organizacji pozarządowych.

Źródło: RMF24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3retmk

Podziel się opinią

Share

d3retmk

d3retmk
Więcej tematów