Trwa ładowanie...
d39p9dh

Holandia: palestyńska flaga na znak demonstracji

Palestyńska flaga zawisła na balkonie mieszkania Wima Duisenberga, szefa Europejskiego Banku Centralnego. Flagę wywiesiła w piątek jego żona - Gretta. Czerwono-czarno-zielono-biała flaga jest doskonale widoczna z ruchliwej ulicy.

d39p9dh
d39p9dh

Gretta Duisenberg mówi, że nie ma zamiaru przepraszać za ten gest, który z pewnością nie zostanie przyjęty dobrze w Izraelu i kłóci się ze stanowiskiem Unii Europejskiej w sprawie Bliskiego Wschodu.

To ja ponoszę odpowiedzialność za flagę, a nie Wim. Ta flaga w Amsterdamie to moja demonstracja, to ja wywiesiłam ją na balkonie - powiedziała pani Duisenberg holenderskiemu dziennikowi De Telegraaf.

Unia Europejska, gotowa mediować na Bliskim Wschodzie wraz z USA, potępia przemoc po obu stronach konfliktu. Izrael jednak uważa, że Europa jest stronnicza i nastawiona propalestyńsko, a zwłaszcza lewicowi politycy, krytyczni w sprawie ofensywy na Zachodnim Brzegu.

Duisenberg, były socjalistyczny minister, jako szef niezależnego banku centralnego stara się zachować swoje poglądy polityczne dla siebie. Jego żona, mająca w holenderskich mediach opinię osoby otwartej i energicznej, jest silnie zaangażowana w działalność charytatywną.

Poproszony o komentarz rzecznik Europejskiego Banku Centralnego powiedział, że jest to prywatna sprawa pani Gretty Duisenberg. (jask)

d39p9dh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39p9dh
Więcej tematów