Trwa ładowanie...
d41k86y
„Hofman udaje głupszego niż jest”. Ciąg dalszy sporu o podróże posłów

„Hofman udaje głupszego niż jest”. Ciąg dalszy sporu o podróże posłów

- Niech Adam Hofman nie udaje głupszego niż jest, bo sądy już się na to nie nabierają - powiedziała w programie „Woronicza 17” w TVP Info Barbara Nowacka z Twojego Ruchu. Odniosła się w ten sposób do wyjaśnień byłego posła PiS, który twierdzi, że w sprawie wyjazdu do Madrytu został „wrobiony”.
Share
d41k86y

Adam Hofman twierdzi, że on oraz posłowie Adam Rogacki i Mariusz Antoni Kamiński zostali „wrobieni” i będą walczyć o oczyszczenie się z zarzutów. Cała trójka wystąpiła do Kancelarii Sejmu o podstawy prawne rozliczania pracy i wyjazdów parlamentarzystów, przepisy ogólne i wewnętrzne regulacje sejmowe.

Według Andrzeja Halickiego (PO), przedstawione przez Hofmana wyjaśnienia są „żenujące”. – Myślałem, że już nie będziemy mieli tego serialu, bo audyt wykazał ewidentną nieuczciwość trzech posłów, którzy po prostu wyłudzali pieniądze. Wykazał też pewne nieścisłości przy rozliczeniach dwóch czy trzech osób, ale są to nieścisłości zupełnie innego rodzaju – mówił polityk w TVP Info.

d41k86y

– Jak bym był złośliwy, powiedziałbym: całe szczęście, że poseł Hofman się odezwał, bo znowu PiS będzie miało kłopot – dodał. Mariusz Błaszczak (PiS) podkreślił, że aktualne pozostaje stwierdzenie Jarosława Kaczyńskiego, że dla Hofmana nie ma powrotu do partii. Jednocześnie wyraził przekonanie, że „poza delegacją do Madrytu, trzeba sprawdzić podróże innych posłów”. Nie przekonały go bowiem wyniki audytu sejmowego, który – poza trzema byłymi już posłami PiS – nie wykazał znaczących nieprawidłowości.

– Problem polega na tym, że to właśnie urzędnicy marszałka Sejmu te dokumenty oceniają – mówił Błaszczak. Tymczasem to „przedstawiciele klubów parlamentarnych krzyżowo powinni oceniać te dokumenty, wtedy byłaby gwarancja, że będzie to wiarygodne” – mówił.

Czytaj więcej w Raporcie Specjalnym WP: Afera madrycka

d41k86y

Podziel się opinią

Share
d41k86y
d41k86y
Więcej tematów