Trwa ładowanie...
hiszpania

Hiszpania. Madrycki dziennik ostrzega przed atakami Państwa Islamskiego

Gazeta "La Razon" ostrzega przed możliwym atakiem terrorystycznym w Hiszpanii. Celem dżihiadystów mają być coroczne targi świąteczne w wielu miastach na Półwyspie Iberyjskim. Dziennik powołuje się na komunikaty, które miała wydać jedna z organizacji terrorystycznych.

Share
Hiszpania. Madrycki dziennik ostrzega przed atakami Państwa Islamskiego
Źródło: PAP, fot: Manuel Lorenzo
d3q6okt

Według "La Razon" w ostatnich dniach radykalni muzułmanie mieli otrzymać zaszyfrowane komunikaty, które zachęcają ich do podjęcia ataków w związku ze zbliżającym się świętami Bożego Narodzenia.

"Trwający pół minuty film został przygotowany przez powiązaną z ISIS organizację Al Andaluzia Muntasir" - cytuje madrycką gazetę RMF. Z ustaleń lokalnych służb wynika, że taki materiał ma być wezwaniem do przeprowadzenia ataku na jeden z licznych w tym kraju jarmarków bożonarodzeniowych.

Na nagraniu umieszczono m.in. wizerunek Trzech Króli oraz hiszpański radiowóz. "Od czasów proroków wrogowie Allaha próbowali zgasić jego światło, ale nie zdołali" - stwierdzają twórcy apelu. “Zachęcamy was abyście w najlepszy możliwy sposób realizowali dżihad, ucząc prawdy i atakując tyranów (...) tak, aby zginęli" - dodają dżihadyści.

Śmiszek o ślubowaniu Krystyny Pawłowicz: to problem wizerunkowy dla Dudy

"La Razon" przypomina, że na początku grudnia połączone służby Hiszpanii i Maroka rozbiły na terenie obu krajów komórkę tzw. Państwa Islamskiego. W akcji zatrzymano 4 osoby powiązane z grupą działającą w ramach ISIS, w tym jego przywódcę.

Ostatni atak terrorystyczny na targ bożonarodzeniowy miał miejsce w grudniu 2016 roku w Berlinie. Anis Amri - Tunezyjczyk, który miał być powiązany z tzw. Państwem Islamskim - wjechał ciężarówką w tłum na jarmarku w centrum miasta. W wyniku zamachu zginęło 12 osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: RMF FM

d3q6okt

Podziel się opinią

Share
d3q6okt
d3q6okt
Więcej tematów