Trwa ładowanie...
d47cq9r

Hillary Clinton ostro skrytykowała Donalda Trumpa: stał się najlepszym rekruterem dżihadystów

• Według Hillary Clinton Donald Trump "stał się najlepszym rekruterem ISIS"
• Była sekretarz stanu USA nawiązała do antymuzułmańskiej retoryki miliardera
• Ostre słowa padły podczas debaty prezydenckiej Demokratów - podało Huffington Post
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Trump podczas debaty Republikanów
Donald Trump podczas debaty Republikanów (AFP, Fot: ROBYN BECK)
d47cq9r

W przyszłym roku w USA odbędą się wybory prezydenckie, a politycy aspirujący do tego stanowiska już prowadzą ostre kampanie. Jedną z najbarwniejszych postaci jest kandydat Republikanów, Donald Trump - amerykański miliarder, którego ostatnie kontrowersyjne wypowiedzi odbijają się szerokim echem nie tylko w USA.

Na początku grudnia Trump zaproponował całkowity zakaz wjazdu muzułmanów do USA. "Dopóki nie jesteśmy w stanie zrozumieć tego problemu i związanych z nim zagrożeń, nasz kraj nie może być ofiarą straszliwych ataków ze strony ludzi, którzy wierzą w dżihad" - podkreślił Trump w oświadczeniu, cytowanym przez Polską Agencję Prasową.

Zostało ono opublikowane kilka dni po masakrze w kalifornijskim mieście San Bernardino, gdzie 29-letnia Tashfeen Maliki i jej mąż, 28-letni Syed Rizwan Farook, zastrzelili 14 osób i ranili 21. Oboje zostali potem zabici w policyjnej obławie. Oboje byli muzułmanami - pisał PAP (czytaj więcej).

d47cq9r

Ostre słowa Clinton

Tymczasem według Hillary Clinton, która wystąpiła w sobotę podczas prezydenckiej debaty Demokratów, Trump szkodzi swoimi słowami amerykańskiej walce z terroryzmem - opisuje serwis Huffington Post.

Amerykański serwis przytoczył słowa Clinton, zdaniem której Trump "stał się najlepszym rekruterem Państwa Islamskiego". - Oni pokazują ludziom wideo z Donaldem Trumpem obrażającym islam i muzułmanów, by rekrutować więcej radykalnych islamistów - powiedziała Clinton.

- Obawiam się retoryka Republikanów, a szczególnie Donalda Trumpa, wysyła do muzułmanów z USA i całego świata wiadomość, że jest jakieś zderzenie cywilizacji, jakiś spisek Zachodu czy wojna przeciwko islamowi, a to - jak sądzę, tylko wznieca płomienie radykalizacji - dodała Clinton, cytowana przez Huffingotn Post.

d47cq9r

Podziel się opinią

Share
d47cq9r
d47cq9r
Więcej tematów