Trwa ładowanie...
d24xsm3

Handel dopalaczami we Wrocławiu. Policja zatrzymała dwie osoby

Wrocławska policja zatrzymała dwie osoby związane z handlem dopalaczami. Zabezpieczono również 60 opakowań środka odurzającego oraz pieniądze pochodzące z jego sprzedaży.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Handel dopalaczami we Wrocławiu. Policja zatrzymała dwie osoby
(WP, Fot: Tomasz Gdaniec)
d24xsm3

21-letni mężczyzna oraz 27-letnia kobieta zostali zatrzymani na gorącym uczynku w jednym z punktów handlowo-usługowych w centrum Wrocławia. Policjanci dostrzegli, że dochodzi tam do sprzedaży środków odurzających.

- Podejrzenia funkcjonariuszy okazały się słuszne, bowiem mężczyzna sprzedał kobiecie dopalacze. Podczas przeszukiwania punktu, w którym doszło do transakcji, znaleziono 60 opakowań tego typu substancji oraz zabezpieczono pieniądze pochodzące z handlu nimi – mówi asp. sztab. Paweł Petrykowski z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

W chwili obecnej specjaliści sprawdzają zawartość zabezpieczonych dopalaczy. Ustalane jest także, skąd substancje trafiły do punktu we Wrocławiu oraz gdzie mogły być rozprowadzane.

d24xsm3

- Wykaz środków zakazanych dołączony do ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii został w lipcu 2015 r. poszerzony o 114 substancji uznawanych teraz w świetle prawa za narkotyk – dodaje Petrykowski.

Jeśli biegli wykryją którąś z tych substancji, zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności – za posiadanie środków narkotycznych do lat trzech, zaś za handel – do lat ośmiu.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d24xsm3

Podziel się opinią

Share
d24xsm3
d24xsm3
Więcej tematów