Trwa ładowanie...
d3wdesd

Gwiazdy na Festiwalu w Łańcucie

Występy znanych artystów, m.in. Kwartetu Bartoka, Mihaeli Ursuleasy, Gustawa Holoubka i największej polskiej orkiestry barokowej uświetnią rozpoczynający się w sobotę 40. Muzyczny Festiwal w Łańcucie.

d3wdesd
d3wdesd

W sali balowej łańcuckiej rezydencji Potockich i Lubomirskich w czasie jedenastu koncertów wystąpią soliści, orkiestry oraz chóry z Polski, Francji, Niemiec, Włoch, Rumunii i Węgier.

Festiwal zainauguruje koncert znanego francuskiego flecisty Philippe Bernolda z krakowską orkiestrą Sinfonietta Cracovia, pod dyrekcją szefa artystycznego imprezy - Tadeusza Wojciechowskiego. Melomani usłyszą utwory Dvoraka, Mercadantego, Prokofiewa.

W festiwalu udział także weźmie pochodzący z Węgier Kwartet Bartoka, uznany w 1998 roku przez New York Timesa za jeden z najlepszych kwartetów na świecie oraz największa w kraju orkiestra barokowa Musicae Antiquae Collegium Varsoviense.

Na szczególną uwagę tegorocznego Festiwalu zasługuje koncert nocny, w którym zaprezentuje się zwycięzca ostatniego festiwalu w San Remo, włoska Piccola Orchestra Avion Travel. Atrakcją będą również rosyjskie arie i romanse, które wykona młody tenor Danił Sztoda oraz koncert wybitnego polskiego barytonu Adama Kruszewskiego, który zaprezentuje pieśni Henryka Mikołaja Góreckiego. Soliście towarzyszyć będzie recytacja utworów w wykonaniu Gustawa Holoubka.

Festiwal zakończy 19 maja "Requiem" Verdiego, w 100. rocznicę śmierci kompozytora. Utwór wykonają polscy soliści wraz z Chórem Filharmonii Krakowskiej i Orkiestrą Filharmonii Rzeszowskiej. Całością dyrygować będzie Tadeusz Wojciechowski. (aso)

d3wdesd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wdesd
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj