Trwa ładowanie...

Grzybobranie zakończyło się płukaniem żołądka

40-letni grzybiarz z Łodzi postanowił sprawdzić, czy smak kani różni się od smaku muchomora sromotnikowego. Nieodpowiedzialny eksperyment skończył się dla niego w szpitalu.

Grzybobranie zakończyło się płukaniem żołądkaGrzybobranie zakończyło się płukaniem żołądkaŹródło: PAP
dykw3ow
dykw3ow

Każdy grzybiarz wie, że kania jest niezwykle podobna do jednego najgroźniejszych dla zdrowia grzybów - muchomora sromotnikowego. To podobieństwo było prawdopodobnie przyczyną pojawienia się w głowie grzybiarza z Łodzi pomysłu sprawdzenia, czy między tymi grzybami zachodzi różnica w smaku.

Grzybobranie z finałem w szpitalu

Po spożyciu fragmentu trzonu grzyba bardzo szybko pojawiły się nieprzyjemne konsekwencje. Mężczyzna zaczął wymiotować i dostał biegunki. 40-latek zgłosił do szpitala, gdzie wykonano mu płukanie żołądka.

Na szczęście grzybiarz popełnił błąd. Grzyb, którego zjadł nie był muchomorem sromotnikowym, którego spożycie kończy się zazwyczaj śmiercią. Mężczyzna zjadł kawałek muchomora plamistego, również podobnego do kani, ale nieco mniej trującego niż sromotniki.

Ziobro kontra Morawiecki. Bogdan Zdrojewski o konflikcie w obozie PiS

Grzybobranie zawsze niesie ryzyko

Do szpitali w całej Polsce na przełomie lata i jesieni trafiają zatruci grzybiarze. Są to najczęściej osoby, które są przekonane, że znają się na grzybach i pomyłka im nie grozi. Specjaliści i lekarze doradzają, by w przypadku wątpliwości, po prostu nie zrywać grzybów.

dykw3ow

W polskich lasach jest wiele gatunków grzybów trujących, które do złudzenia przypominają te jadalne. Dlatego idąc na grzyby warto wyposażyć się w kieszonkowy atlas grzybów i bacznie przyglądać się wszystkim zbieranym przedstawicielom runa leśnego.

Źródło: Express Ilustrowany

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dykw3ow
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dykw3ow
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj