Trwa ładowanie...
d2tt4kg
Grzegorz Schetyna zostanie marszałkiem sejmu? Szef MSZ wyjaśnia: dzisiaj nie ma tego tematu
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Grzegorz Schetyna zostanie marszałkiem sejmu? Szef MSZ wyjaśnia: dzisiaj nie ma tego tematu

- Tu będzie wiele spekulacji. Dzisiaj nie ma tego tematu. Kropka - tak skomentował w RMF FM informacje o ewentualnej nominacji na fotel marszałka sejmu Grzegorz Schetyna. Szef MSZ powiedział, że dymisje w rządzie Ewy Kopacz to "polityczne trzęsienie ziemi i twarde decyzje", ale ważne jest żeby "PO przeżyła te turbulencje".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2tt4kg

W środę na specjalnej konferencji premier rządu Ewa Kopacz poinformowała, że na jej ręce dymisję złożyli ministrowie: zdrowia Bartosz Arłukowicz, skarbu Włodzimierz Karpiński oraz sportu Andrzej Biernat. Dodała, że rezygnację złożył również marszałek sejmu Radosław Sikorski.

Jedną z osób typowanych na miejsce Radosława Sikorskiego jest obecny szef MSZ Grzegorz Schetyna. Polityk jednak dał jasno do zrozumienia, że nie jest zainteresowany funkcja marszałka sejmu. - Tu będzie wiele spekulacji. Dzisiaj nie ma tego tematu. Kropka. Ważne jest dzisiaj, żeby PO przeżyła te turbulencje i żeby rząd w lepszej formie prowadził sprawy polskie do wyborów - powiedział Schetyna.

d2tt4kg

Także premier Ewa Kopacz pytana przez dziennikarzy w Brukseli, czy to prawda, że Schetyna ma wrócić na fotel marszałka Sejmu odparła: "Nieprawda".

Według szefa MSZ, "Ewa Kopacz realizuje swoją wizję przemeblowania i trudno było sobie wyobrazić taką skalę zmiany, ale trzeba to docenić. Przyznał, że środowe zmiany w rządzie i w sejmie, były "politycznym trzęsieniem ziemi". - To twarde decyzje, koniec pewnego etapu i początek następnego. Jest pytanie co dalej, ale to jest pytanie do Ewy Kopacz, bo ona realizuje swoją wizję przemeblowania nie tylko rządu - dodał.

Koniec dominacji PO? Schetyna: Nie. To tak, jak w sporcie, nie można się poddać

Pytany, czy mamy do czynienia z końcem dominacji Platformy w polskiej polityce, szef MSZ powiedział: "Nie. To tak, jak w sporcie - zawsze walczy się do ostatniego gwizdka, nie można się poddać". Jak ocenił, klucz to "odzyskanie wiarygodności".

d2tt4kg

Zobacz także - Dymisje w rządzie Ewy Kopacz

d2tt4kg

Podziel się opinią

Share

d2tt4kg

d2tt4kg
Więcej tematów