Trwa ładowanie...
d3361kb
d3361kb

Grzegorz Schetyna: Rafał Dutkiewicz robi obrót w stronę PiS

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz robi obrót w stronę PiS - powiedział w #dziejesienazywo szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3361kb

"Gazeta Wrocławska" twierdzi, że Grzegorz Schetyna traci władzę na Dolnym Śląsku. Dotychczasowi radni klubu Platformy, związani z prezydentem Rafałem Dutkiewiczem, i ludzie związani z prezydentem Lubina Robertem Raczyńskim utworzyli tam nowy klub, który ma mieć większość w sejmiku województwa.

Szef PO pytany w #dziejesienazywo o te doniesienia stwierdził, że Dutkiewicz rozgląda się za nowym politycznym partnerem. - Prezydent Wrocławia będzie teraz koalicjantem Jarosława Kaczyńskiego? - pytał prowadzący program Sławomir Sierakowski. - Z tego, co widzę i słyszę - tak. Szuka partnerów w układzie rządzącym - odparł lider PO.

d3361kb

Schetyna przyznał, że podczas wyborów była wspólna lista PO i prezydenta Wrocławia i trzy osoby z "pakietu Dutkiewicza" opuściły niedawno PO. - Dlatego [Dutkiewicz - przyp.red.] szuka teraz porozumienia z PiS - tłumaczył.

Szef Platformy zaznaczył, że osobą, która ma wszystko połączyć na Dolnym Śląsku, jest Bogdan Zdrojewski. - Ja się zajmuję całym krajem, a nie Dolnym Śląskiem. Bogdan Zdrojewski musi tak układać PO, żeby za 2,5 roku była gotowa do wyborów lokalnych i zwycięstwa we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku - dodał Schetyna.

Pytany, czy jest w stanie zaproponować współpracę Jackowi Protasiewiczowi, odparł: "tak, ale to już jest kwestia Bogdan Zdrojewskiego".

d3361kb

Podziel się opinią

Share

d3361kb

d3361kb
Więcej tematów