Grzegorz Schetyna: Klub PO nie weźmie udziału w Zgromadzeniu Narodowym

Klub Platformy Obywatelskiej nie weźmie udziału w piątkowym Zgromadzeniu Narodowym z okazji 550-lecia polskiego parlamentaryzmu. - Zorganizujemy uroczyste posiedzenie klubu na Foksal - wyjawił szef PO Grzegorz Schetyna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Schetyna stawia opozycję pod ścianą
Schetyna stawia opozycję pod ścianą (East News, Fot: Rafal Oleksiewicz/REPORTER)
WP

- Klub Platformy nie będzie uczestniczył w tym spotkaniu. Uważamy, i taka jest smutna polska rzeczywistość, że demokracja parlamentarna jest przez PiS niszczona. Niszczone są zasady wspólnoty parlamentarnej, niszczona jest demokracja, wolność. Dlatego nie będziemy uczestniczyć w uroczystościach, które tak naprawdę mają przykryć prawdziwą, smutną rzeczywistość 2018 roku - stwierdzil Schetyna. - Zorganizujemy uroczyste posiedzenie klubu parlamentarnego PO na Foksal, jutro o 10:30, zapraszając wszystkich byłych parlamentarzystów Platformy, także marszałków Sejmu i Senatu - wyjawił lider PO.

O tym, że parlamentarzyści opozycji nie wezmą udziału w sesji Zgromadzenia Narodowego 13 lipca, mówiono już od dłuższego czasu. Rzecznik PO Jan Grabiec mówił wcześniej "Gazecie Wyborczej", że decyzja w tej sprawie ma zapaść w piatek na posiedzeniu klubu przed sesją Zgromadzenia.

WP

Za tym, że część opozycji zbojkotuje uroczystości może też świadczyć zaplanowane na piątek uroczyste posiedzenie klubów PO i Nowoczesnej w Sejmie. Samo Zgromadzenie Narodowe, czyli wspólne posiedzenie Sejmu i Senatu, ma odbyć się nie w gmachu parlamentu, ale w namiocie na dziedzińcu Zamku Królewskiego, za co zapłacono milion złotych.

WP
WP