Trwa ładowanie...

"Grzechy Platformy". Dlatego wyborcy im uciekają (Badanie)

Mimo wysiłków polityków Platformy Obywatelskiej sondaże nie dają im teraz szans na odsunięcie Prawa i Sprawiedliwości od władzy. Dlaczego tak się dzieje? Błędy PO wskazali uczestnicy badania dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna.

"Grzechy Platformy". Dlatego wyborcy im uciekają (Badanie)Źródło: East News, fot: Andrzej Iwańczuk/Reporter
d1mmlus
d1mmlus

W naszym badaniu chęć udziału w jesiennych wyborach parlamentarnych zadeklarowało 61 proc. ankietowanych (przy 22 proc. niezdecydowanych oraz 17 proc., które już wiedzą, że nie wrzucą karty do urny).

W grupie zdecydowanych na głosowanie kolejne pytanie zadaliśmy tylko tym, którzy w przeszłości byli wyborcami Platformy Obywatelskiej, a teraz są skłoni głosować na Lewicę. Uczestnicy badania wskazali, co wpływa na ich wybór.

Największa grupa uczestników badania na panelu Ariadna wskazała, że jest skłonna oddać głos na lewicową listę ze względu na słabość przywództwa PO. Stwierdziło tak aż 41 proc. ankietowanych.

Wirtualna Polska
Źródło: Wirtualna Polska

Niemal co trzeci wyborca (32 proc.), który porzuci PO na rzecz oferty Roberta Biedronia, Włodzimierza Czarzastego i Adriana Zandberga, wskazał na brak dobrego programu Platformy.

d1mmlus

Niewiele mniej osób (30 proc.) stwierdziło wprost, że nie ufa Grzegorzowi Schetynie.

"Przypomina PiS i jest zbyt konserwatywna"

Dla 27 proc. ankietowanych Platforma stała się zbyt konserwatywna, a dla 26 proc. zaczęła zbyt przypominać PiS. Dla 15 proc. problemem są konserwatywni kandydaci, którzy znaleźli się na listach PO.

Co piąta osoba (21 proc.), która jest skłonna zagłosować na Lewicę mimo wcześniejszego wspierania PO, wskazała na problem zbyt wielu skompromitowanych osób, które związane są z partią Schetyny.

Badanie dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska licząca N=1043 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI. Termin realizacji: 30 sierpnia - 2 września 2019 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1mmlus
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mmlus
Więcej tematów