Trwa ładowanie...

"Gryzła mi rękę na granicy mojego zemdlenia". Wyborczy incydent szefowej kampanii Andrzeja Dudy

Szefowa kampanii prezydenta Andrzeja Dudy dotkliwie ugryzła w rękę mieszkańca Milanówka, że ten o mało nie zemdlał z bólu. Z kolei mężczyzna miał dusić ją z siłą zagrażającą życiu. Incydent wydarzył się w szczycie politycznych utarczek związanych z wyborami samorządowymi w 2018 roku.

Share
"Gryzła mi rękę na granicy mojego zemdlenia". Wyborczy incydent szefowej kampanii Andrzeja DudyŹródło: Facebook.com, fot: Jolanta Turczynowicz-Kieryłło
d1ja95h

Jolanta Turczynowicz Kieryłło, szefowa kampanii wyborczej Andrzeja Dudy dziś apeluje o powstrzymanie hejtu, spokojną, rzeczową kampanię podczas wyborów prezydenckich 2020. Jak się okazuje, 2 lata temu sama brała udział w ostrej politycznej wojnie. W noc poprzedzającą finał wyborów samorządowych w listopadzie 2018 polała się krew.

W rozmowie "Gazetą Wyborczą" historię przypomina pan Krzysztof z Milanówka. Został ugryziony w rękę przez adwokatkę, po tym, jak interweniował w sprawie zakłócania ciszy wyborczej. Przekonuje, iż widział jak podczas nocnego spaceru z synem i dwoma psami Jolanta Turczynowicz-Kieryłło, roznosi ulotki uderzające w kandydata na burmistrza Piotra Remiszewskiego.

- "Widząc dojeżdżający patrol, kobieta rzuciła się na mnie i z całej siły gryzła mi rękę, z siłą na granicy mojego zemdlenia" - relacjonował mężczyzna. Na dowód opublikował zdjęcie pogryzionej do krwi ręki. Pod płotem leżały porzucone ulotki.

d1ja95h

"To było w obronie"

Inaczej sprawę relacjonuje sama Jolanta Turczynowicz-Kieryłło. Zaprzecza, że roznosiła ulotki. Potwierdza, że ugryzła, ale to było w obronie przed napadem nieznanego, postawnego mężczyzny. Krzysztof szarpał jej syna, a przed przyjazdem patrolu straży miejskiej uchwycił za szyję i dusił. Potem przy interweniujących strażnika zasłabła.

Zdarzenie zakwalifikowano jako wzajemne naruszenie nietykalności cielesnej. Uczestnicy uzyskali obdukcje lekarskie, dokumentujące skutki starcia. Sprawa trafiła do prokuratury, ta jednak zdecydowała, że "brak jest interesu społecznego w ściganiu z urzędu". Postępowanie umorzono bez konsekwencji żadnej ze stron.

- Ci, którzy przeżyli hejt, często się wstydzą, chcą o tym zapomnieć, cierpią w samotności. Jego skutki są straszne. Nie ma zgody na hejt! Hejt rodzi przemoc. Ja też doświadczyłam takiej agresji - komentuje publikację Jolanta Turczynowicz-Kieryłło. Na Facebooku dodała opis zdarzenia i swoją obdukcję. Z opisu lekarza wynika, że chwyt duszenia, był tak silny, ze w przypadku kontynuowania, mógł się skończyć śmiercią.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ja95h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ja95h
d1ja95h
Więcej tematów