Trwa ładowanie...
d48ortj

Grypa w natarciu. Szpitale zakazują odwiedzin

Przychodnie pękają w szwach, a służby odnotowują coraz więcej przypadków grypy. Część szpitali zakazała lub ograniczyła odwiedziny chorych, aby ustrzec się przed wirusem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zakazy odwiedzin wprowadziły m.in. szpitale w Lublinie i Wrocławiu
Zakazy odwiedzin wprowadziły m.in. szpitale w Lublinie i Wrocławiu (PAP, Fot: Aleksander Koźmiński)
d48ortj

Restrykcje wprowadzono między innymi w Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Zamościu, a także w części oddziałów w Szpitalu Klinicznym nr 1 w Lublinie - podaje RMF FM. W tej ostatniej placówce zakaz odwiedzin dotyczy Kliniki Hematologii i Hematoonkologii oraz położnictwa i patologii ciąży.

Z kolei w Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie oraz na oddziałach kliniki neuropsychiatrycznej do pacjenta może wejść w tym czasie tylko jedna osoba. Dyrekcja Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Wyszyńskiego nie zdecydowała się jeszcze na ograniczenia, ale apeluje, aby ludzie z infekcjami omijali lecznicę.

Zakaz odwiedzin wprowadził także Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu. Zarządzenie wprowadzono po tym jak wśród pacjentów zanotowano pierwsze przypadki zachorowań. Jak wyjaśnia dziennik.pl, chodzi o wirus typu AH1N1 u chorych z kardiologii i nefrologii.

d48ortj

Coraz więcej chorych

Tylko służby sanitarne z woj. lubelskiego zarejestrowały w pierwszym tygodniu roku ok. 4,2 tys, przypadków grypy, a w drugim już 5,7 tys. Do szpitali w regionie z powodu powikłań trafiły z kolei 33 osoby. W porównaniu z danymi z ubiegłorocznego stycznia, chorych jest o kilkaset osób więcej.

- Tendencja zachorowań jest zdecydowanie wzrostowa - mówi w rozmowie z RMF FM Anna Strzyż, wiceszefowa Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

d48ortj

Służby: trzeba się szczepić

Szczyt zachorowań na grypę od lat przypada w Polsce na okres od stycznia do marca. W ocenie ekspertów najbardziej skutecznym sposobem zapobiegania infekcjom i powikłaniom powodowanym przez wirusy grypy są szczepienia.

Powikłania mogą być niebezpieczne m.in. dla dzieci, seniorów i osób z chorobami przewlekłymi.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Nawyki zwiększające ryzyko zachorowania na grypę

d48ortj

Podziel się opinią

Share

d48ortj

d48ortj
Więcej tematów