Trwa ładowanie...
dkexbov

"Grupa ludzi powiązanych z Szydło bogaci się kosztem Polaków". PO zawiadamia CBA

Polska Fundacja Narodowa, zamiast realizować swoją misję, przeznacza środki na walkę polityczną PiS-u z opozycją i prezydentem Andrzejem Dudą. Pojawiają się informacje o nadużyciach, dlatego PO składa wniosek do CBA o zbadanie tej sprawy - poinformowała posłanka Platformy Monika Wielichowska. Ryszard Petru domaga się obniżenia subwencji partyjnych dla PiS o 19 mln zł - tyle właśnie kosztowała kampania billboardowa PFN poświęcona reformie sądownictwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Beata Szydło
Premier Beata Szydło (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
dkexbov

- Polska Fundacja Narodowa powinna zajmować się budowaniem polskiej marki gospodarczej za granicą. Zamiast na tę misję, środki przeznacza na walkę polityczną PiS-u z opozycją, a także z prezydentem Andrzejem Dudą - powiedziała Wielichowska podczas konferencji prasowej w Sejmie. - Pojawiają się informacje o nadużyciach. Grupa ludzi mocno powiązana z Beatą Szydło bogaci się kosztem Polski i Polaków z twarzą pani premier, dlatego dzisiaj klub PO składa wniosek do CBA o sprawdzenie tej bulwersującej sprawy - poinformowała.

Zobacz też: Resort sprawiedliwości kontra sędziowie

Jej zdaniem PFN, realizując kampanię informacyjną ws. reformy sądownictwa, którą Platforma nazywa "aferą billboardową", "nielegalnie finansuje kampanię polityczną PiS".

dkexbov

Zdaniem Marcina Kierwińskiego (PO), służby nie reagują w tej sprawie, ze względu na istniejące - jego zdaniem - powiązania z prezesem Fundacji Cezarym Andrzejem Jurkiewiczem. - Może ta ślepota organów państwa uzasadniona jest bliskimi relacjami szefostwa służb specjalnych z prezesem Polskiej Fundacji Narodowej - mówił. - Pierwszy raz w wolnej Polsce mamy do czynienia z finansowaniem kampanii partyjnej wprost z budżetów spółek skarbu państwa - powiedział wcześniej poseł PO Robert Tyszkiewicz w Radiu Zet.

Lider Nowoczesnej Ryszard Petru zaproponował w Sejmie, by subwencję partyjną dla PiS zmniejszyć o 19 mln zł - tyle kosztowała kampania billboardowa. Wicemarszałek Sejmu, poseł Kukiz'15 Stanisław Tyszka poinformował w poniedziałek, że PiS w sumie w zeszłym roku otrzymał 48 mln zł subwencji. Tyszka również uważa, że cel kampanii billboardowej jest partyjny.

Polska Fundacja Narodowa przedstawiła w piątek szczegóły kampanii informacyjnej, która ma na celu m.in. wyjaśnienie polskiej i światowej opinii publicznej znaczenia reform wymiaru sprawiedliwości. W konferencji prasowej uczestniczyły m.in. władze PFN oraz premier Beata Szydło. Fundacja powstała z inicjatywy 17 prezesów spółek Skarbu Państwa.

Źródło: PAP,Radio Zet,Twitter

dkexbov

Podziel się opinią

Share
dkexbov
dkexbov
Więcej tematów