Trwa ładowanie...

Grupa Lotos ma własnego duszpasterza, Jako pierwsza spółka w kraju

Grupa Lotos ma swojego duszpasterza. Został nim ksiądz kanonik Grzegorz Stolczyk - informuje wyborcza.pl. To pierwsza spółka prawa handlowego w kraju, która ma własnego kapelana.

Share
Grupa Lotos ma własnego duszpasterza, Jako pierwsza spółka w kraju
Źródło: Wikipedia
d81kfle

Wcześniej życiem duchowym pracowników Lotosu zajmował się miejscowy proboszcz. Swojego kapelana miała spółka Petrobaltic, a kapelanem górników morskich przez lata był ksiądz prałat Andrzej Paździutko. Teraz arcybiskup Sławoj Leszek Głódź mianował nowego archidiecezjalnego duszpasterza Grupy Lotos diecezji gdańskiej.

Pracownicy spółki i związkowcy są zaskoczeni tą decyzją. - Moim zdaniem jest to duża przesada. Tym bardziej, że przez lata sam zajmowałem się organizacją wizyt księdza w ramach święcenia instalacji czy kamieni węgielnych pod nowe inwestycje. Zawsze był to ksiądz z parafii, na terenie której leży gdańska rafineria. Dziwi mnie też to, że o potrzebę posiadania duszpasterza nie zapytano ani pracowników spółki, ani ich przedstawicieli - powiedział portalowi biznes.trojmiasto.pl Grzegorz Szade, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Inżynierów i Techników Grupy Lotos.

d81kfle

Bliskie związki spółek Skarbu Państwa z Kościołem to nowe zjawisko. Niedawno prezesi giełdowej spółki Energa oddali firmę pod opiekę Opatrzności Bożej. Uroczysta msza święta odbyła się w kościele Opatrzności Bożej na Zaspie.

Od września własnego kapelana ma Urząd Wojewódzki w Gdańsku. Abp Leszek Sławoj-Głódź ustanowił kapelana urzędników słuzby cywilnej oraz pracowników administracji rządowej i samorządowej na wniosek wojewody Dariusza Drelicha.

d81kfle

Podziel się opinią

Share
d81kfle
d81kfle
Więcej tematów