Trwa ładowanie...

Grunwaldzką nie kursują tramwaje - wszystko przez pilny remont

• Od poniedziałku, 4 kwietnia, ul. Grunwaldzką pomiędzy rondem Nowaka-Jeziorańskiego a Junikowem nie kursują żadne tramwaje
• Linie nr 1, 6, 13 i 15 jeżdżą zmienionymi trasami
• Wszystko z powodu fatalnego stanu torowiska, który wymagał pilnego remontu

Grunwaldzką nie kursują tramwaje - wszystko przez pilny remontŹródło: MPK Poznań, fot: M. Majewska
d1bxiwo

O tym, że torowisko na ul. Grunwaldzkiej, na wysokości ul. Ostroroga jest w kiepskim stanie, MPK wiedziało od dawna. Remont zaplanowano na drugą połowę kwietnia. Okazało się jednak, że z każdym dniem stan torowiska systematycznie się pogarsza i istniało zagrożenie, że może okazać się ono niezdatne do użytku w ciągu najbliższych dni. Byłoby to szczególnie kłopotliwe ze względu na to, że 16 kwietnia na Inea Stadionie odbędą się uroczystości związane z obchodami 1050. rocznicy Chrztu Polski z udziałem kilkudziesięciu tysięcy osób. Dlatego zdecydowano się przeprowadzić remont natychmiast.

Prace rozpoczęły się w poniedziałek, 4 kwietnia. Od samego rana ul. Grunwaldzką na odcinku pomiędzy rondem Jana Nowaka-Jeziorańskiego a Junikowem nie kursują żadne linie tramwajowe. Zmienionymi trasami jeżdżą tramwaje linii nr 1, 6, 13 i 15. W ich miejsce MPK uruchomiło zastępczą komunikację autobusową "za tramwaj", oznaczoną numerem T1. Prace potrwają do niedzieli, 10 kwietnia.

Poniżej szczegóły na temat zmian w rozkładach jazdy tramwajów wspomnianych linii.

d1bxiwo

Linia nr 1:
Tramwaje kursują z Franowa do ronda Nowaka-Jeziorańskiego bez zmian, a następnie przez Grunwaldzką, Roosevelta i Głogowską dojeżdżają do skrzyżowania Głogowska/Hetmańska, skąd wracają trasą bez zmian do Franowa.

Linia nr 6:
Tramwaje kursują z Miłostowa do ronda Nowaka-Jeziorańskiego bez zmian, a następnie przez Reymonta, Hetmańską, Głogowską i most Dworcowy dojeżdżają do przystanku Poznań Główny, skąd wracają trasą bez zmian do Miłostowa.

Linia nr 13:
Tramwaje kursują ze Starołęki do ronda Kaponiera, a następnie przez Roosevelta, Głogowską, Hetmańską i Reymonta dojeżdżają do ronda Nowaka-Jeziorańskiego, skąd wracają trasą bez zmian do Starołęki.

Linia nr 15:
Tramwaje kursują z Os. Sobieskiego do ronda Nowaka-Jeziorańskiego, a następnie przez Reymonta, Hetmańską, Głogowską i Roosevelta dojeżdżają do ronda Kaponiera, skąd wracają trasą bez zmian do Os. Sobieskiego.

d1bxiwo

Linia nr T1:
Na wyłączonym z ruchu odcinku zastępcza linia autobusowa nr T1 kursuje trasą: Junikowo - Grunwaldzka - rondo Nowaka-Jeziorańskiego - Reymonta - Wyspiańskiego - Wojskowa - ronda Nowaka-Jeziorańskiego - Grunwaldzka - Junikowo.

Autobusy kursują w dni robocze co 5-8 minut, a w sobotę i święto co 7-8 minut. Autobusy zatrzymują się na wszystkich istniejących przystankach autobusowych oraz dodatkowo na ul. Reymonta za zjazdem z ronda Jeziorańskiego.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1bxiwo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1bxiwo
Więcej tematów