Trwa ładowanie...

Groźne chemikalia w Brzegu. "To tykająca bomba"

Kilkadziesiąt tysięcy litrów chemikaliów składowanych w poprzemysłowych budynkach znaleziono na Kępie Młyńskiej w Brzegu w Opolskiem - informuje TVN24. Policja szuka właścicieli magazynu, a lokalne władze mówią o zagrożeniu ekologicznym.

Share
Groźne chemikalia w Brzegu. "To tykająca bomba"Źródło: WP.PL, fot: Łukasz Szełemej
d42is1g

Policjanci zostali zaalarmowani o składowisku przez anonimową osobę w piątek wieczorem. - Od tego czasu zabezpieczamy ten teren - mówi WP sierż.szt.Patrycja Kaszuba, rzecznik prasowy policji w Brzegu.

Na pojemnikach z minimum 50 tys. chemikaliów znajdują się oznaczenia wskazujące, że mogą być to żywice, rozpuszczalniki i farby drukarskie. Były składowane w budynku, na podwórzu i naczepie samochodowej.

- Nie mamy wątpliwości co do tego, że ich tam być nie powinno. To zagrożenie dla środowiska, zdrowia i bezpieczeństwa mieszkańców. Tykająca bomba - podkreśla w rozmowie z reporterem TVN24 Jerzy Wrębiak, burmistrz Brzegu.

Wyjaśnia też, że ponieważ chemikalia znaleziono w pobliżu Odry, istnieje niebezpieczeństwo, iż mogły być one wylewane wprost do rzeki i zanieczyścić ujęcia wody dla Wrocławia.

Próbki substancji pobrano do badań.

d42is1g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d42is1g
d42is1g
Więcej tematów