Trwa ładowanie...
d1ic5g1

Gowin: mam od PiS propozycję kandydowania na prezydenta Krakowa

Mam od władz Prawa i Sprawiedliwości propozycję kandydowania na prezydenta Krakowa w jesiennych wyborach samorządowych - poinformował Jarosław Gowin. Dodał, że decyzja, czy będzie kandydował, zapadnie w przyszłym tygodniu.
Share
Jarosław Gowin
Jarosław GowinŹródło: WP.PL
d1ic5g1

- To propozycja oficjalna - powiedział Gowin w TVN24. Jak mówił, rozmawiał na ten temat bezpośrednio z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Ostateczne decyzje w sprawie jego kandydowania mają zapaść w przyszłym tygodniu.

- Jeżeli nie ja, piłka przejdzie na stronę Prawa i Sprawiedliwości, w tej chwili rozważanych jest dwóch kandydatów. Myślę, że każdy z nich ma szanse powalczyć o prezydenturę w Krakowie - zaznaczył.

Były minister sprawiedliwości przekonywał, że ma pomysł na zarządzanie Krakowem. - Uważam, że Kraków jest szalenie zadłużony, tam trzeba zacząć od oszczędności, od redukcji przerostów biurokratycznych - mówił Gowin.

19 lipca PiS, Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry i kierowana przez Gowina Polska Razem podpisały porozumienie polityczne w sprawie wspólnego startu w wyborach i poparcia jednego kandydata na prezydenta. Obecnie toczą się rozmowy nowej koalicji w sprawie wyborów samorządowych i popieranych przez nią kandydatów na prezydentów największych miast.

d1ic5g1

Podziel się opinią

Share
d1ic5g1
d1ic5g1
Więcej tematów