Trwa ładowanie...

Głucha 17-latka miała być ofiarą księdza. Sąd wydał szokujący wyrok

Duchowny Krzysztof K., według doniesień, gwałcił swoją podopieczną. Sprawą zajął się sąd i ostatecznie skazał księdza na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 6 lat. Utrzymano w ten sposób wcześniej wydany wyrok.

Głucha 17-latka miała być ofiarą księdza. Sąd wydał szokujący wyrokŹródło: Shutterstock.com
d48jg7s
d48jg7s

Opolska "Gazeta Wyborcza" podała, że 45-latek był nauczycielem religii domniemanej ofiary. Głucha dziewczynka uczęszczała do specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu. Mieli trzykrotnie uprawiać seks. Koleżanka 17-latki zobaczyła sms-y, jakie wysyłał jej ksiądz. Wtedy sprawa ujrzała światło dzienne.

Sąd Okręgowy w Rybniku podjął decyzję, że Krzysztof K. nie trafi za kratki. Wymierzono mu karę 1,5 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 6 lat. Ponadto duchowny ma zapłacić grzywnę i dostał zakaz wykonywania zawodu nauczyciela przez 5 lat. Zabroniono mu także kontaktować się z uczennicą przez 3 lata. Na tym nie koniec – odpowie jeszcze przed Kongregacją Nauki Wiary w Watykanie.

Jak pisaliśmy, mieszkańcom Wojnowic trudno uwierzyć w winę księdza. – Widziałem się z księdzem dzień w dzień. Ksiądz, według mnie, był bardzo spokojny – przekonuje jeden z nich. Krzysztof K. nie przyznał się do winy, o czym informowała Prokuratura Rejonowa w Rybniku.

Zobacz także: Doradca papieża Franciszka oskarżony o pedofilię

d48jg7s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48jg7s
Więcej tematów