twitter
21-11-2017 (10:13)

Głośny wpis Donalda Tuska powstał w środku nocy? Absurdalna dyskusja na prawicy

208 znaków wysłanych przez Donalda Tuska w niedzielę jest od kilkudziesięciu godzin głównym tematem politycznym. Jednym z bardziej absurdalnych wątków tej dyskusji są rozważania na temat godziny. Niektórzy przekonują, że były premier zatweetował w środku nocy, a co bardziej odważni piszą wręcz, że ostry wpis premiera jest wynikiem upojenia alkoholowego. A wszystko wzięło się z przestawienia jednej niewinnej opcji na Twitterze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Tusk zaatakował PiS w środku nocy?
Donald Tusk zaatakował PiS w środku nocy? (Agencja Gazeta, Fot: Adam Stępień)

Donald Tusk i "alkotwitter"? Takie sugestie pojawiły się po niedzielnym wpisie byłego premiera, który zasugerował, że PiS realilzuje scenariusz Kremla. Rozważania na ten temat prowadzili internauci, a we wtorkowy poranej przebiły się one do mainstreamu. Robert Mazurek w swojej "Porannej Rozmowie RMF FM" kilkakrotnie pytał Grzegorza Schetynę o dziwną godzinę wpisu Tuska.

- Nie martwi pan się o bezsenność Donalda Tuska? Człowiek nie może spać po nocach - podchodził lidera PO. Wątek nocnego wpisu pojawił się w różnej formie w pięciu pierwszych pytaniach wywiadu. Grzegorz Schetyna bronił się, że nie wie o której pisał Tusk i skupiał się na treści. I dobrze na tym wyszedł, bo Robert Mazurek padł ofiarą... ustawień Twittera.

Wpis Donalda Tuska pojawił się w sieci o godz. 12:06 polskiego czasu. Twitter
Podziel się

Część użytkowników ma ustawioną inną strefę czasową, niż czas środkowoeuropejski. Najczęściej pada na czas pacyficzny, obowiązujący w zachodniej części USA, np. w San Francisco, gdzie siedzibę ma Twitter. Różnica między tymi strefami to 9 godzin. Jeśli więc wpis Tuska pojawił się o godz. 12:06 czasu polskiego, to użytkowanikom z ustawionym czasem pacyficznym wyświetla się godz. 03:06 w nocy.

Dlatego Robertowi Mazurkowi (i innym) warto polecić wejście na stronę ustawień użytkownika i ustawienie naszej strefy czasowej. Takiej, jak na obrazku poniżej. Więcej na ten temat można przeczytać w dziale pomocy Twittera.

Ustawienia strefy czasowej na Twitterze. Twitter
Podziel się

Pozwoli nam to uniknąć w przyszłości bezsensownych pytań czemu Tusk nie śpi po nocach i jeszcze bardziej absurdalnych rozważań, czy swoje wpisy zamieszcza podczas nocnych rozważań nad kieliszkiem.

Polub WP Wiadomości