Trwa ładowanie...

Gimnazjalistki odpowiedzą za podpalenie jeża. Sąd zdecydował jak

Nastolatki ze Środy Śląskiej, które podpaliły żywcem jeża, odpracują społecznie swój czyn. "(...) Mamy nadzieję, że uda się pokazać dziewczynom, że taka organizacja jak nasza wkłada mnóstwo trudu walcząc o życie i zdrowie każdego jeża, a jeże to fajne istoty..." - skomentowała wyrok Ekostraż, która ujęła się za zwierzęciem.

Gimnazjalistki odpowiedzą za podpalenie jeża. Sąd zdecydował jakŹródło: Facebook.com
d4fl9hs

"Sąd orzekł środki wychowawcze w postaci m.in. obowiązku wykonywania prac społecznych w ilości 15 godzin miesięcznie przez okres 3 miesięcy na rzecz Ekostraży przez każdą z nastolatek oraz nadzór kuratora" - napisała na Facebooku Ekostraż.

To organizacja złożyła na policji zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez dwie nastolatki. Na udostępnionym w mediach społecznościowych nagraniu widać było dwie gimnazjalistki, które dręczyły zwierzę i podpaliły je. "Oj, chyba jeżyki się palą" - słychać w tle nagrania.

d4fl9hs

Po upublicznieniu materiału w sieci zawrzało. Internauci oczekiwali zdecydowanej reakcji. Pod postem, w którym Ekostraż opisała finał sprawy, pojawiły się sugestie, że to niczego nastolatek nie nauczy i powinny być potraktowane "ostro".

Zobacz też: Kto ma kota w sejmie

Organizacja próbuje uspokajać nastroje. "Chodzi o to, żeby dziewczyny złapały fajny kontakt z dziwnymi zwierzętami typu jeże, lisy, jenoty :) I coś zrozumiały z tego świata, co sprawi, że następnym razem nie wylądują w poprawczaku" - odpowiedziała Ekostraż.

Kara? Odpowiednia. Zajmą się jeżami

Dyrektor szkoły, w której uczą się gimnazjalistki, wyraził swoje ubolewanie z powodu tego, co się stało. - Po przeanalizowaniu sprawy, w najbliższym czasie rada pedagogiczna podejmie stosowne decyzje odnośnie do dziewcząt - zapewniał.

Ekostraż uważa, że wyrok jest odpowiedni. "(...) Mamy nadzieję, że uda się pokazać dziewczynom, że taka organizacja jak nasza wkłada mnóstwo trudu walcząc o życie i zdrowie każdego jeża, a jeże to fajne istoty..." - czytamy na Facebooku organizacji.

Nastolatki w ramach pracy prawdopodobnie będą zajmować się m.in. jeżami.

d4fl9hs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fl9hs
Więcej tematów