Trwa ładowanie...
Policja
policja
17-09-2008 19:13

Gimnazjaliści robili "setki" - wpadli w szkolnym sklepie

Człuchowska policja zabezpieczyła pięć sztuk podrobionych banknotów o nominale 100 złotych. Okazało się, że fałszywki zrobili uczniowie gimnazjum. W domu jednego z nich policjanci zabezpieczyli również podrobiony dowód rejestracyjny i dowód osobisty. Ich sprawa trafi do Sądu Rodzinnego w Człuchowie.

Gimnazjaliści robili "setki" - wpadli w szkolnym sklepieŹródło: policja
d14hr5k
d14hr5k

W poniedziałek gimnazjum w Czarnem trzej uczniowie zapłacili w szkolnym sklepiku podrobionym banknotem dwudziestozłotowym. Dopiero po chwili sklepowa zorientowała się, że banknot wygląda dziwnie. Wezwano policję. Funkcjonariusze wstępnie potwierdzili, że banknot jest fałszywy.

Śledczy dotarli do chłopców, którzy zapłacili podrobionym banknotem. W domu u jednego z nich policjanci znaleźli również 5 podrobionych 100-złotówek, a także podrobiony dowód rejestracyjny, prawo jazdy i dowód osobisty. Zabezpieczono komputer i urządzenie wielofunkcyjne, które najprawdopodobniej służyły do „produkcji” fałszywych banknotów i dokumentów.

Gimnazjalistom postawiono zarzuty podrabiania pieniędzy, a jednemu z nich dodatkowo zarzut fałszerstwa dokumentów. Ich sprawa trafi do Sądu Rodzinnego w Człuchowie.

d14hr5k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14hr5k
Więcej tematów